Verstappenovi se nedostává uznání, které si zaslouží

Šéf týmu Red Bull Christian Horner se domnívá, že Maxovi Verstappenovi se nedostalo uznání, jaké by si zasloužil za svůj „velmi speciální“ výkon v roce 2022.

Štítky: Christian Horner Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 3. 11 2022 — Jiří Košta

Jezdec si minulý měsíc zajistil svůj druhý titul v Suzuce, kdy do konce zbývaly čtyři závody. Minulý víkend stanovil nový rekord v počtu výher v sezoně a má ještě dvě příležitosti, jak jej zvýšit ještě v posledních kolech.

Ale Horner věří, že lidé jsou příliš opatrní na to, aby jeho pilota chválili.

„To, co vidíme dnes a letos, je něčeho velmi zvláštního. Někdy si myslím, že jeho úspěchy možná nedostávají takovou pochvalu, jakou by měly, protože si myslím, že to, čeho jsme letos byli svědky, je absolutně vynikající výsledek u jezdce, který je na vrcholu své hry.”

Verstappenovo nedělní vítězství bylo jeho osmé z posledních devíti závodů. Red Bull se v průběhu sezony stal stále dominantnějším, ale Horner řekl, že Verstappen se letos často musel probojovat k vítězství.

„Vyhrál nejvíce velkých cen za rok v rámci 20 závodů. Kromě toho vyhrál dva závody ve sprintu. A nevyhrál všechny z pole position. O mnoho těchto vítězství musel bojovat a závodit.

Takže si myslím, že když se podíváme zpět na konec roku, je to naprosto výjimečný rok, který Max ukázal. Nepokazil mnoho kol, byl perfektní po celou sezonu a je neuvěřitelné, jaké úrovně konzistence dokázal dosáhnout.”

Rekord pro většinu vítězství v sezoně dříve držel Sebastian Vettel, který jej dosáhl, když v roce 2013 vyhrál svůj čtvrtý šampionát jezdců v řadě na Red Bullu. Horner řekl, že tým může být neuvěřitelně hrdý, že měl dva takové úspěšné jezdce v jejich monopostech

„Kolem inženýrské kanceláře a garáže a samozřejmě v továrně sedí spousta lidí, kteří jsou stejní lidé, kteří to dokázali se Sebastianem, a kteří to dělají znovu s Maxem.”

Škoda Enyaq RS iV debutuje