Verstappenova neuvěřitelná duševní síla. To obdivuje navrátilec Albon

Bývalý pilot Red Bullu a letošní navrátilec Alexander Albon uvedl, co během vzájemných let s Verstappenem ve stáji z Milton Keynes nejvíce obdivoval. Podle nového závodníka Williamsu je to především Nizozemcova odolná psychika.

Štítky: Alex Albon Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 21. 01 2022 — Vašek Štěpánek

Albon s Verstappenem v Red Bullu spolupracoval přes dva a půl roku. V polovině sezony 2019 nahradil Thajec u rudých býků Pierra Gaslyho, který se s monopostem RB15 výrazně trápil. Své místo si Albon udržel i pro rok 2020.

Před dvěma lety neměl ale ani Albon kdoví jak oslnivou formu, ze sedmnácti závodů se druhý pilot Red Bullu podíval na stupně vítězů pouze dvakrát, a to ještě díky neobvyklým průběhům závodů v Mugellu a Bahrajnu.

Vloni proto Albona nahradil zkušený Sergio Pérez, ten se sice také trochu trápil, Mexičan byl ale Verstappenovi o něco blíže a podařilo se mu vyhrát i jeden závod. Albon v Red Bullu ale i nadále působil v roli testovacího a rezervního jezdce.

Letos se Albon vrací do F1, a to s Williamsem. Nový pilot stáje z Grove ale prozradil, čeho si na svém nizozemském kolegovi velice cení, a tím je Verstappenova až neuvěřitelně odolná psychika. „On se ničím netrápí.

Má neuvěřitelně silnou psychiku. Max si sedne do auta a jede, neřeší další konsekvence, které během závodění mohou nastat, nestará se o to a nezajímá ho to. Díky tomu je neustále tak v klidu a psychicky vyrovnaný.

Když skončil za Lewisem (Hamiltonem), řekl jen, že se nedá nic dělat a prostě skončil druhý. Když vyhrál závod, řekl: ‚Ok, vyhrál jsem, ale musíme pokračovat dál‘, a tato schopnost zvládat stres mě velice inspirovala,“ chválí Verstappena Albon.

Albon také zvýraznil incident mezi Verstappenem a Hamiltonem z Velké ceny Itálie, tehdy byla na pilota Red Bullu svalena velká a ostrá kritika, Nizozemce to však nechalo chladným. Podle Albona to byl další důkaz Verstappenovi odolnosti.

„Maxe jednoduše obdivuji. Není snadné se vypořádat s tlakem, který na vás působí, když se pohybuje na čele. Zvlášť, když bojujete o titul mistra světa s někým, jako je Lewis a k tomu všemu se ještě srazíte.

Se vším, co jej vloni potkalo, se vypořádal se ctí a titul si rozhodně zaslouží,“ naráží Albon na kontroverzní závěr sezony v Abu Dhabi. Pilot Williamsu sice chápe rozhořčení ze strany fanoušků Lewise Hamiltona, z pohledu celé sezony je ale zaslouženým vítězem Verstappen.