Verstappena zmatky kolem korunovace bavily

Zatímco zisk prvního titulu mistra světa byl pro Maxe Verstappena ukončením dlouhotrvajícího napětí, druhou korunu získal za úplně jiných okolností. V Suzuce se podle svých slov v nejlepším slova smyslu pobavil.

Štítky: GP Japonska Max Verstappen Zveřejněno 9. 10 2022 — Lukáš Štěrovský

Vše spustil Leclerovo zkrácení dráhy v předposlední zatáčce, po kterém Monačan vyfasoval pětisekundový trest a klesl na třetí místo. V kombinaci s tím, že se oproti očekávání udělovaly plné body, a nikoliv pouze poloviční, přestože délka celého závodu odjeta nebyla, se tak pilot Red Bullu až dodatečně dozvěděl, že je opětovným šampionem.

„Po dojetí jsem si říkal, že to byl super závod, ale ještě nemám titul. A během rozhovorů s médii najednou začali mechanici jásat a já si říkal, co se děje?“ vzpomíná Max Verstappen. „Až když za mnou přišel delegát FIA a řekl mi, že jsem mistr světa, tak jsem začal slavit.

Jenže někteří pak začali tvrdit, že mi to o bod nevychází, což mi přišlo divné. Ale nakonec se ukázalo, že neměli pravdu,“ ulevilo se Nizozemci. „Upřímně mi ani nevadí, že to bylo poněkud matoucí. Vlastně mi to přijde vtipné, protože to na výsledku ve skutečnosti nic nemění.“

V Japonsku vyhrál Verstappen a je mistrem světa!