Verstappena trápilo vyvážení, Albona pneumatiky

Red Bull ve druhém tréninku obsadil páté a šesté místo. Jeho jezdci přiznávají, že ještě musejí zapracovat na nastavení vozů, pokud chtějí bojovat s ferrari a mercedesy.

Štítky: GP Abú Dhabi Red Bull Zveřejněno 29. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

„Byl to slušný pátek, ale nejsem celkově spokojený s vyvážením,“ přiznává Max Verstappen. „Pořád je pár věcí, na které se musíme podívat a celkově se zlepšit, jinak jsem ale potěšený tím, jak se auto chová.

Mercedes vypadá zase silně a bude těžké ho porazit. Myslím ale, že v sobotu mu budeme blízko. Zanalyzujeme data z pneumatik, ale nečekám žádná velká překvapení. Měkká sada je na jedno kolo nejlepší, v závodní simulaci postupně zpomaluje podle očekávání,“ dodává Nizozemec.

„Bylo to náročné, ale celkově to byl dobrý den a dostáváme se do toho. Je obtížné přímět pneumatiky pracovat a dráha byla hodně zaprášená, proto bylo vidět tolik aut ve smyku,“ popisuje zase kolega Alexander Albon.

„Vyvážení bylo v pořádku, ale potřebujeme se v pár oblastech zlepšit, Max vypadal o něco rychleji. Myslím, že za sebe se mohu ještě zlepšit zejména ve třetím sektoru. Uvidíme, jak to dopadne v kvalifikaci.“

Diskuse k článku

Napsat komentář