Verstappena trápilo přidávání plynu, Albon litoval brzké zastávky v boxech

Max Verstappen v posledním závodě sezony v Abú Dhabi skončil za nejlepším Lewis Hamilton. Díky druhému místu ale ubránil celkové třetí místo v Pohárů jezdců před Charlesem Leclercem. Kolega Alexander Albon lituje příliš brzké zastávky v boxech, kvůli které nemohl bojovat blíže čelu.

Štítky: GP Abú Dhabi Red Bull Zveřejněno 1. 12 2019 — Lukáš Podstata

Max Verstappen dokončil závod na druhém místě, jak ale několikrát během závodu reportoval, tak se tento výsledek nerodil vůbec snadno. Především kvůli problémům s jeho vozem, které na tiskové konferenci objasnil.

„Měl jsem problémy s kroutícím momentem, docházelo k určitému zpoždění navýšení výkonu při sešlápnutí plynového pedálu. Nedokázali jsme s tím nic udělat, ale na výsledku to naštěstí nic nezměnilo. Závod byl z mého pohledu v pořádku, samozřejmě je škoda mého prvního kola, ale potom jsem měl dobrý a dlouhý první stint.

Jakmile jsem nasadil tvrdé pneumatiky, tempo zůstalo pořád hodně dobré, navíc jsem se dokázal dostat před Charlese. Uznávám, že Lewis byl bezkonkurenční, takže jsem se soustředil jen na svůj závod a časy,“ hodnotil poslední velkou cenu Verstappen.

Týmový kolega Verstappena Alexander Albon držel konstantní tempo za nejlepšími pěti jezdci. Po druhé zástavce Sebastiana Vettela to dokonce vypadalo, že nakonec udrží páté místo. Vettel však na nové sadě předvedl slušnou stíhací jízdu a Albona dokázal překonat.

Ten proto závod nehodnotil příliš pozitivně a chybu viděl především v brzké zastávce v boxech. „Zkoušeli jsme udělat undercut, ale naše zastávka přišla příliš brzy. Navíc dlouhou dobu nefungoval systém DRS, a já zůstal za Hülkenbergem. Ke konci závodu Sebastian zajel do boxů a vypadalo to, že to udržím. Bohužel mi ale odešly pneumatiky a Sebastian se dostal přede mě,“ řekl Albon.

Diskuse k článku

Napsat komentář