Verstappena frustrují Ricciardovy úspěchy

Šéf stáje Red Bull Christian Horner se domnívá, že za frustrací Maxe Verstappena stojí mimo jiné i úspěchy jeho týmového kolegy Daniela Ricciarda.

1 Štítky: Christian Horner Max Verstappen Zveřejněno 29. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Verstappen se v GP Ázerbajdžánu nacházel na čtvrtém místě, když kvůli problému s motorem musel odstoupit – počtvrté z posledních šesti závodů! Po závodě dokonce odjel na hotel, aniž by hovořil s médii. Za tento prohřešek inkasoval Nizozemec pokutu 25 000 euro.

Daniel Ricciardo si mezitím dojel pro čtvrté po sobě jdoucí stupně vítězů a páté vítězství v kariéře. A právě to je podle šéfa týmu Christiana Hornera důvodem frustrace mladého pilota Red Bullu.

„Je enormně frustrovaný,“ přiznává Horner Verstappenovo rozpoložení. „Co to podněcuje, je fakt, že jeho kolega byl v předchozích závodech na pódiu a teď vyhrál. Je ale jasně vidět, že tohle není chyba týmu.

Max má za sebou několik těžkých závodů, kde věci nešly tak, jak by si přál. Mám ale takový pocit, že někde za rohem na něj čeká velký výsledek. Momentálně řídí dobře, dělá pokroky. Měl jenom velkou smůlu, ale to se zlomí – vždycky to tak je,“ vykládá šéf Red Bullu.

Ten navíc kvituje i to, že se Verstappen nestačí frustraci vybít ve voze tím, že by řídil takříkajíc přes limit. „Abych byl upřímný, tohle nedělá. Přijel do Baku a celý víkend byl na čele. Byl ohromující, hlavně ve druhém sektoru.

Na devatenáct let je velmi vyspělý. Je očividně velmi hladový po úspěších a cítí to, což je pravděpodobně dobrá věc. Ze současných zkušeností, které ho frustrují, ve své kariéře poroste a nakonec bude ještě silnější – o tom nemám pochyb,“ přiznává Christian Horner.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Verstappena frustrují Ricciardovy úspěchy”

  1. FandaF1 napsal:

    Ďakujem, že ste má vypočuli. 👍👍

Napsat komentář