Verstappena dotahující Hamilton netrápí. „Je to aspoň vzrušující,“ říká

Max Verstappen nedokázal odpovědět na tempo Lewise Hamiltona v premiérové Velké ceně Kataru. Pilot Mercedesu tak opět snížil ztrátu na lídra šampionátu. Nizozemec ale zůstává klidný a souboj o titul si užívá.

Štítky: GP Kataru Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 21. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen ještě před startem závodu obdržel penalizaci pěti míst za ignorování dvojitých žlutých vlajek v kvalifikaci. Pilot Red Bullu se ale během pěti kol dokázal dostat na druhé místo, které si držel po celý závod.

Před ním skončil druhým závodem v řadě Lewis Hamilton, který opět stáhl svého soupeře v průběžném mistrovství světa. Ze čtrnácti bodů se Nizozemcův náskok nyní smrskl na pouhých osm. Dnes ale Verstappen s tempem Mercedesu nemohl nic udělat.

„Za prvé je důležité, že jsme minimalizovali škody. Před startem jsem spadl na sedmé místo, ale brzy jsme se dokázali dostat zpět. Za druhé bylo druhé místo dnes maximem, protože tempo Mercedesu bylo nedostižné, vždy měli odpověď,“ shrnul pilot Red Bullu.

I přes zmenšující se mezeru na čele šampionátu je Verstappen klidný. Na nadcházející dva závody se nizozemský závodník těší a uvedl, že se počítá každý bod a může se stát naprosto cokoliv.

„Pro mě je teď nejdůležitější zůstat klidný a musím se plně soustředit na svou práci. Zbývají už jen dva závody, na které se neskutečně těším. Bude to zajímavé a za sebe mohu říct, že do toho dám opravdu všechno.

Je fakt, že se Lewis přibližuje, ale se mnou to opravdu nic nedělá. Hodně lidí si myslí, že propadnu panice nebo tak, ale není to pravda. Ve skutečnosti jsem klidný a aspoň je teď šampionát vzrušující,“ dodal Verstappen.