Verstappen zkritizoval seriál Drive to Survive a označil jej za “falešný”

Lídr průběžného pořadí mistrovství světa Max Verstappen podle svých slov nechce a nebude účinkovat v nadcházející, již čtvrté, sérii seriálu Drive to Survive, který je dostupný na streamovací platformě Netflix.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 22. 10 2021 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen se zúčastnil první, druhé i třetí série pořadu, takže sám dobře ví, jak moc jsou finální záběry realistické. Nizozemec však přiznal, že se seriálem už nechce mít nic společného, Netflix totiž tvoří někdy až uměle dramatické příběhy.

„Netflix si vymyslel a zfalšoval několik umělých rivalit, které v realitě ani neexistovaly. Proto jsem se rozhodl, že se nezúčastním natáčení čtvrté série, s nikým už neprovedu jediný rozhovor, pak už se totiž světu nemáte jak ukázat,“ uvedl pilot Red Bullu.

„Nejsem typ člověka, který má rád drama. Líbí se mi fakta a věci, které se skutečně staly. U Netflixu je problém v tom, že si vás zasadí do příběhu tak, jak chtějí oni. Je jedno co řeknete a kdy to řeknete.

Ve finále si seriál sestříhají podle sebe a z vás udělají někoho úplně jiného, než kým skutečně jste. Nikdy jsem podobné věci neměl rád. Preferuji interview z očí do očí a ideálně jen s jedním jediným člověkem, který má zájem mě opravdu poznat,“ vyjádřil se kriticky Verstappen.

I přesto, že se lídr šampionátu nechce zúčastnit natáčení další řady seriálu, je jednou z klíčových postav letošní sezony, poněvadž bojuje o titul mistra světa. Netflix i nadále v týmu Red Bull natáčí a je logické očekávat, že se v pár situacích Verstappen v televizních záběrech objeví.

Nová řada Drive to Survive, která zrekapituluje letošní sezonu, by měla podle došlých informací vyjít až někdy v březnu příštího roku – tedy jen těsně před zahájením nové a revoluční éry formule 1.