Verstappen: Zastávka během safety caru mi zachránila závod

Nizozemský pilot ve službách Red Bullu tvrdí, že jen díky chytré strategii týmu mohl v Brazílii zvednout pohár pro vítěze.

Štítky: GP Brazílie Max Verstappen Zveřejněno 18. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

„Mercedes byl zase rychlý, ale myslím, že jako tým jsme odvedli se strategií dobrou práci,“ ujišťuje Max Verstappen. Ten v úvodu závodu přišel kvůli pozdější zastávce u mechaniků o vedení ve prospěch Lewise Hamiltona, toho ale už v následujícím kole dokázal zase předjet.

„Ve výjezdovém kole jsem jel prakticky naplno, byla to moje jediná šance. Dostal jsem se do DRS zóny a z celého víkendu jsme věděli, že máme skvělou maximální rychlost. Byl jsem moc rád za to, že jsem dokázal zase získat první místo,“ popisuje Nizozemec.

Tomu se stejný manévr povedl i v závěru závodu, když si během výjezdu zpomalovacího vozu dojel k mechanikům pro čerstvou měkkou sadu, na které pak Hamiltona předjel v nájezdu do Sennových esíček. „S mojí strategií jsem na to musel pořád tlačit. Lewis zastavil o kolo dřív, dvakrát se mi ho povedlo zase předjet. Pak už jsem na čerstvé sadě dokázal závod kontrolovat.

Myslím, že zejména poslední pokyn k zastávce v boxech, kdy jsem si zajel pro červené pneumatiky, mi v podstatě zachránil závod a dal mi příležitost bojovat s Lewisem v první zatáčce. Bylo neskutečné dostat se zase na čelo,“ je rád Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář