Verstappen využije letní přestávku k jízdám v autoškole

Nejmladší jezdec formule 1 v historii dosud nemá řidičský průkaz. Potřebné jízdy v autoškole by rád absolvoval v průběhu letní přestávky.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 3. 08 2015 — Filip Fikejz

Nejmladší jezdec formule 1 v historii dosud nemá řidičský průkaz. Potřebné jízdy v autoškole by rád absolvoval v průběhu letní přestávky.

Jezdec Toro Rosso Max Verstappen debutoval v F1 na začátku letošní sezony při Velké ceně Austrálie ve věku 17 let a 166 dnů. Řídit na běžných silnicích bude moci až v den dosažení 18 let 30. září letošního roku. Musí ovšem do té doby získat řidičský průkaz. K absolvování potřebného počtu jízd by rád využil čtyřtýdenní letní přestávku. Volné tréninky na nadcházející Velkou cenu Belgie začínají v pátek 21. 8.

Teoretický test už nizozemský pilot absolvoval. „Na jízdy se chystám během letní přestávky. V průběhu sezony bylo obtížné vše naplánovat, takže jsem musel čekat na letní přestávku,“ vysvětloval. „Podle zákonů potřebujete v Belgii, kde žiju, šest nebo sedm hodin jízd – doufám, že to je vše.“

Verstappen v uplynulé Velké ceně Maďarska skončil čtvrtý a zaznamenal tak svůj nejlepší výsledek v kariéře. Autoškola by mu tak neměla působit problémy. „Nejsem si jistý. Možná jsem na silnicích příliš rychlý. Uvidíme,“ smál se nizozemský teenager.

Diskuse k článku

Napsat komentář