Verstappen vyloučil boj s Hamiltonem o letošní titul. A co ten příští?

Pilot Red Bullu nevěří, že může v letošní sezoně dohnat bodovou ztrátu na Lewise Hamiltona. Snaží se zaměřit především na příští sezonu, ve které se může stát nejmladším mistrem světa.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 28. 08 2019 — Lukáš Podstata

Po nedávných výsledcích Maxe Verstappena začínali jeho fanoušci věřit, že může ještě v letošní sezoně ohrozit Lewise Hamiltona v boji o mistrovský titul. To ale samotný jezdec vylučuje. „Je to téměř nemožné, Lewis by musel mít opravdu hodně smůly,“ říká Verstappen.

Nizozemec se spíše zaměřuje na příští sezonu. „Vypadá to pro příští sezonu opravdu dobře, ale ostatní mě jen tak nenechají vyhrát, že? Musíme tvrdě pracovat, abychom snížili rozdíl mezi námi a soupeři. Zatím jsem spokojený s pokrokem, který jsme společně s Hondou předvedli, ale stále je před námi spousta tvrdé práce.“

Pokud jde o letošní sezonu, Verstappen je momentálně pouze o sedm bodů za Valtteri Bottasem a může Fina vyzvat k souboji o titul vicemistra. Pilot Red Bullu ale nebere celkové druhé místo jako úspěch, důležité je pro něj pouze vítězství. Pokud by nakonec skončil v pořadí Poháru jezdců druhý, galavečera po sezoně by se nejspíše nezúčastnil. „O galavečer se budu zajímat stejně jako loni, pokud skončím druhý. Pro mě je všechno o prvním místě, jestliže skončím druhý, nebudu na sebe nějak zvlášť hrdý,“ říká Verstappen.

Přesto je rodák z Hasseltu prozatím se svými dosavadními výkony spokojený, dokonce připustil, že takové výsledky on ani tým před sezonou neočekával. „Nemůžeme zapomenout, že jsem vyhrál v Rakousku a Německu, to je daleko lepší, než jsme před sezonou očekávali. Začíná se nám čím dál víc dařit, ale musíme se ještě hodně zlepšit,“ hodnotí dosavadní sezonu 21letý pilot.

Diskuse k článku

Napsat komentář