Silverstone nemá vyprodáno. Verstappen vyzývá, aby hledal chyby u sebe

Za dva týdny se pojede VC Velké Británie, která stále není vyprodaná. Generální ředitel okruhu v Silverstone tomu dává za vinu současné dominanci Red Bullu.

Štítky: GP Velké Británie Max Verstappen Zveřejněno 21. 06 2024 — Dominik Kovář

Závod v Silverstone je každoročně jedním z nejnavštěvovanějších závodů. V roce 2023 navštívilo VC Velké Británie za celý víkend 480 tisíc fanoušků. Šlo o druhý nejnavštěvovanější závod v historii F1. Prvním je VC Austrálie – do Adelaide v roce 1995 dorazilo 520 tisíc fanoušků.

Zdá se, že tento úspěch pořadatelům britského závodu poněkud stoupl do hlavy. Za poslední tři roky se cena vstupenek zdvojnásobila, nyní zaplatíte za třídenní lístek General Admission více než 400 eur! To je částka, proti které se nebál ohradit ani modla místních fanoušků Lewis Hamilton. Výsledek je ten, že dva týdny před začátkem závodního víkendu stále není vyprodáno. Na to nejsou v Silverstone zvyklí.

Generální ředitel okruhu Silverstone Stuart Pringle má přesto tu drzost hledat jádro problému jinde. “Pokud existuje vysoká pravděpodobnost, že vyhraje stejný pilot a sport se zbaví nepředvídatelnosti, ubere to na zájmu. Loňský rok byl obdobný v oblasti dominance jednoho týmu a ve stejném duchu pokračujeme i v letošní sezóně,” řekl Pringle.

“Věci se teď možná trochu mění a já uznávám, že jsme tu měli roky dominanci britského pilota. To nám ale jako britskému promotérovi tolik nevadilo. Je to mnohem těžší s dominanci Red Bullu.”

Verstappen oponuje

Když se novináři ve čtvrtek před závodním víkendem ve Španělsku Verstappena zeptali na to, co si o této situaci myslí on, odpověděl zcela jasně: “Nemyslím si, že to je moje chyba. Současná sezóna je velice napínavá, v poslední době hned několik týmů bojuje o vítězství.”

“Pokud promotér nedokáže obsadit všechna místa a viní někoho jiného, je lepší, aby nejdříve podíval na sebe a na to, co dělá špatně. Na jiných okruzích se tribuny plní vcelku snadno,” řekl Verstappen.