Verstappen by ve stejném autě dal Hamiltonovi i Leclercovi dvě desetiny

Nizozemec věří, že co do čisté rychlosti je na tom lépe než Lewis Hamilton a Charles Leclerc. Ve stejném autě by je prý bez potíží porážel.

2 Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 3. 10 2019 — Lukáš Podstata

Vypadá to, že Red Bull momentálně hraje třetí housle, vzhledem ke zlepšujícím se výkonům Ferrari a konstantnímu tempu Mercedesu. Ačkoliv se očekávalo, že v závodech na techničtějších typech okruhů bude opět rakouský tým ten, který by mohl diktovat tempo, tak opak je pravdou.

Současným tempem je frustrovaná i aktuální jednička Red Bullu Max Verstappen. Ten věří, že pokud by měl srovnatelný monopost jako Lewis Hamilton a Charles Leclerc, mohl by každému z nich nadělit v jednom měřeném kole dvě desetiny vteřiny. „Osobně si myslím, že pokud bychom byli ve stejném autě, byl bych o dvě desetiny na kolo rychlejší než oni.

Upřímně když jsem viděl kolo, které pro Leclerca v Singapuru znamenalo pole position, řekl jsem si, že bych tam mohl být úplně stejně jako on. Nechci znít nějak arogantně, ale jako pilot musíte přemýšlet vítězně a věřit v to, že jste nejrychlejší ze všech,“ řekl Nizozemec.

Verstappen si dokonce myslí, že nebude ani v příští sezoně schopen zaútočit na mistrovský titul a tím přijde o možnost stát se nejmladším mistrem světa. „Myslím, že jsem letos dokázal získat lepší výsledky, než se původně čekalo. Víte, lidé si celkem často myslí, že Red Bull není tak špatný, a dokonce žijí v tom, že může být stejně dobrý jako Ferrari nebo Mercedes. Podle mě jsme ale pořád ještě hodně daleko.

Před Singapurem jsem doufal, že se vše otočí a budu schopen v příští sezoně bojovat o mistrovský titul. Momentálně si ale myslím, že to nebude úplně reálné. Jako tým se musíme ještě hodně zlepšit. Nejsme na té úrovni, kde chceme být. Celý tým musí udělat určité kroky potřebné k tomu, abychom se příští rok stali konkurenceschopnější.“

Verstappenovo vyjádření tak potvrzuje, co nedávno řekl jeho otec. Ten prohlásil, že jeho syn může po vypršení kontraktu v Red Bullu příští rok tým s klidným svědomím opustit.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Verstappen by ve stejném autě dal Hamiltonovi i Leclercovi dvě desetiny”

  1. jyrki napsal:

    ja si zase myslim, ze i babicka Marcuse Gronholma by dala Verstappenovi ve stejnem aute 2 desetiny 😀

  2. Kakanen napsal:

    Ten mlíčňák si nějak věří. 😂

Napsat komentář