Verstappen: Už při prvním dni testů odhadneme, jak dobré máme auto

Bude, nebo nebude Red Bull mít letos mistrovské ambice? To do značné míry závisí na kvalitě vozu samotného. Jeho skutečnou rychlost a mistrovský potenciál přitom jezdci odhalí už během prvního dne testů, jak prozradil Max Verstappen.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 8. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Vloni o titul bojovaly stáje Mercedes a Ferrari. S ohledem na to, že hlavně ke konci roku se čelu přiblížil i Red Bull, se dá očekávat, že nápojový gigant zasáhne do bojů o šampionát a letos se tak dočkáme minimálně tří týmů majících šanci na vítězství.

Podle Maxe Verstappena navíc (nejen) piloti budou velmi brzo vědět, jestli mají nebo nemají vůz na titul. „Normálně získáte nějaký dojem z vozu brzy na začátku sezony, ale to letos není naším cílem. Nejdůležitější věcí je získat spolehlivost během testů tak, abyste mohli odhalit jízdní charakteristiky nového vozu.

Ale to, jestli vůz je není dobrý, to zjistíte už první den testů. Letos jsem o něco více v klidu než během předchozích sezon ve formuli 1, protože vím, co očekávat. Ale fyzicky je to obtížné, takže musím dobře trénovat,“ prozradil Verstappen, kterého čeká čtvrtý ročník v královně motorsportu.

Diskuse k článku

Napsat komentář