Verstappen tvrdil, že jezdecký styl měnit nebude. Opravdu?

Svůj jezdecký styl měnit nebudu! Prohlásil, jak je jeho zvykem provokativně, Max Verstappen. Ale bohužel pro jeho soupeře to není tak úplně pravda. Momentálně je mladý Nizozemec ještě větším nebezpečím pro všechny na trati, než býval loni.

3 Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 15. 04 2018 — Václav Vohýnek

Můžete ho mít jakkoliv rádi. Pro to, jak jezdí a také pro to, co pro současnou F1 udělal. Byl to právě on, kdo přitáhl davy diváky. Je to jeho zásluha, že po letech se přestává říkat o formuli 1, že je nezáživná a nudná. Ale Velké cena Číny v jeho podání, to byl další průšvih. Verstappen měl čas, do cíle zbývalo třináct kol. Měl si útok připravit, pomalejší Vettel by byl bez šance.

Jenže to bylo úplně jinak. Mladý Nizozemec šlápl na brdy příliš pozdě, zadní kola jeho red bullu se zablokovala a auto šlo do smyku. Jeho chybu ve 43. kole odnesl také Sebastian Vettel, po nárazu se jeho ferrari roztočilo na dráze a následoval propad z pódiového umístění až na osmé místo v cíli.

Před týdnem v Bahrajnu to bylo jiné. Tedy jiné z pohledu výsledku Verstappenovi bezhlavé akce, tehdy to odnesl jen on, nikoliv jeho soupeř. Po startu se tradičně nekompromisně dral vpřed. Verstappen chtěl stůj co stůj před svého britského soupeře Hamiltona. Vtrhl vnitřkem do zatáčky, jejich vozy se střetly koly a nakonec se střetl i karbon na Hamiltonově mercedesu s pneumatikou na red bullu Verstappena. Nizozemce čekalo celé kolo na ráfku, což v podstatě znamenalo konec šancí na slušné umístění.

Lewis Hamilton si nikdy moc nebral servítky. Tentokrát bylo jeho hodnocení manévru slyšet už chvíli po projetí cílem, když na obrazovce sledoval Verstappenův manévr. Mladého Nizozemce označil výrazem „dickhead“. Už jen překládat ten výraz by bylo neslušné. Co na tom, že se mu o týden později omluvil za urážku a přátelsky si popovídali. Max Verstapoen se viditelně nijak nepoučil.

A nepoučí se ani po závodě v Číně. Trest nebyl adekvátní, což několikrát opakoval i spolukomentátor přímého přenosu a zkušený závodník Pepa Král. Jak reagovali sportovní komisaři závodu? Nijak. Respektive reagovali málo. Penalizace deseti vteřin za takové kamikadze představení? Stejný trest, jaký dostávají jezdci za kolikrát nezaviněné ťukance? Směšné. Obzvlášť, když trest ve výsledku připravil Verstappena o jedinou pozici. Jeho „oběť“ Sebastian Vettel přišel minimálně o pět míst.

Vypadá to, že Verstappen jezdí jinak než minulý rok. Slib nesplnil. Bohužel to je úplně opačně, než všichni předpokládali. Mladík v kokpitu Red Bullu je ještě více divoký a více nepředvídatelný, než tomu bylo minulé rok. A hlavně, více chybuje. Jako největší talent současnosti a jako jezdec, který má nezpochybnitelnou rychlost, měl ve své třetí sezoně v šampionátu podávat jiné výkony. A prezentovat se jinými výsledky.

Diskuse k článku

3 komentáře: “Verstappen tvrdil, že jezdecký styl měnit nebude. Opravdu?”

  1. huhukoktejl napsal:

    To Natali22: nenapsala jsi, ze mas rada F1, takze tvoje zadost zde nema sanci 😂

  2. Mike Litoris napsal:

    Je to pitomec velice podobný Marquezovi v MotoGP. Ani jeden nepoužívá mozek a jezdí jak na Playstationu. A oba mají bohužel zastání u bafuňářů, kteří jim dávají směšné tresty, čímž jejich jednání defacto posvěcují.

  3. FandaF1 napsal:

    Ja mám pocit, že Verstappen je vo svojej štvrtej sezóne. 2015-2016-2017-2018 sú štyri sezóny.

Napsat komentář