Verstappen tápe nad letošní formou Mercedesu

Dvojnásobný šampion Max Verstappen si není jistý tím, zda se jeho úhlavní rival v boji o titul, tedy Lewis Hamilton a potažmo tým Mercedes, v roce 2023 vrátí do špičkové formy.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Mercedes Zveřejněno 12. 02 2023 — Lukáš Štěrovský

„Je těžké říct, jak na tom Mercedes bude, protože na konci loňského roku to někdy vypadalo, že jsou konkurenceschopní, jindy zase ne,“ řekl Nizozemec médiím. „Z mé strany je těžké to posoudit, protože nejsem součástí týmu.

Myslím ale, že letos zjistíme, jestli plně pochopili všechny problémy loňského auta a zda se dokázali zlepšit. Určitě budou hlavním soupeřem, stejně tak Ferrari bude podle mého silné. Ale jak přesně kdo bude silný, to je těžké určit,“ přemítá Verstappen.

Ten se může stát teprve pátým jezdcem v historii, který by získal mistrovský hattrick, tak daleko ale nemyslí. „Věřím našim lidem, že jsme postavili silné auto a že máme silný motor. Budeme tvrdě pracovat, abychom znovu mohli bojovat o titul.

Ale vše ukáže až čas, v tuto chvíli na nic takového nemyslím. Pokud budeme mít konkurenceschopné auto, samozřejmě se to může stát, ale pro nás je teď nejdůležitější, abychom se ujistili, že auto funguje dobře a nemá problémy. A z toho pak vyplyne, zda je i rychlé,“ popisuje předsezonní plán.