Verstappen si pochvaluje: závěr GP Kanady bylo ryzí závodění

Max Verstappen po Velké ceně Kanady zvýšil svůj náskok na 46 bodů. Ale o to musel bojovat, vyzval ho totiž jeho bývalý týmový kolega z Toro Rosso Carlos Sainz.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 21. 06 2022 — Jiří Košta

Verstappen se chystal na relativně poklidné odpoledne v Montrealu, v úvodních rychlostních částech vedl pohodlně před Sainzem.

Ale poté, co Verstappen po druhé zastávce klesl za Španěla, Yuki Tsunoda narazil do bariér. To vyvolalo Safety Car.

„Byl to těžký závod. Očekával jsem, že budu mít trochu vyšší tempo, ale zdálo se, že nám ve srovnání s Carlosem trochu chybělo… Bylo to trochu těžší, než jsem čekal.

Myslím, že naše strategie byla správné. Při druhé zastávce jsem měl samozřejmě čerstvější pneumatiky a přibližoval jsem se Carlosovi, ale nebyl jsem si jistý, jestli tu mezeru do konce závodu doopravdy úplně doženu.

Ale pak vyjel Safety Car a taky jsem s tím nebyl moc spokojený, protože jsem samozřejmě věděl, že má za čerstvé pneumatiky a už řekl bych, že měl trochu větší tempo ve srovnání se mnou… Ale v posledních 15, 16 kolech jsme jeli naplno a já jsem samozřejmě věděl, že nemůžu udělat chybu. Ale byl to dobrý závod. Vždy je příjemnější, když se ve voze formule 1 můžete pořádně povozit, místo abyste jen šetřili pneumatiky.“

Na otázku, co bylo klíčem k udržení Sainze na uzdě, Verstappen odpověděl jednoznačně.

„No, samozřejmě jste se vždy museli ujistit, že v místech, kde měl DRS, máte dobrý výjezd ze zatáčky. Ale bylo to všechno o tom, že jsem opravdu šel na limit, neudělal chybu obecně, protože i v sektoru 1 jsem věděl, že kdybych udělal malou chybu, Carlos by na mě získal desetinu a to by mohlo stačit k tomu, aby byl blíž v první zóně DRS a poté ve druhé.

Bylo to správné závodění, pořádně na hraně. Měl jsem chvíle, kdy jsem měl trochu přetáčivost, pak jsem se podíval do zrcátka a viděl jsem, že Carlos má stejné problémy! Takže to bylo opravdu na hraně, ale je dobré to vidět.“

Sezona se zatím vyvíjí ve znamení Verstappena. Mluvit o titulu je ale podle něj zatím předčasné.

„Je to ještě velmi dlouhá cesta. Samozřejmě vím, že rozdíl je poměrně velký, ale také vím, že se může změnit velmi rychle. Chci říct, že ve třetím závodě jsem byl 46 pozadu, takže musíme zůstat v klidu, musíme se soustředit a musíme se zlepšit, protože dnes jsme nebyli nejrychlejší.

Trochu se to houpe. Minulý víkend [v Baku] to v závodě vypadalo dobře, teď už to tak dobře nevypadalo, ale i tak jsme dokázali zvítězit a to si myslím, že je také potřeba. Nyní musíme tvrdě pracovat.”

Tesla chystá nabíjecí “benzínku” s bistrem budoucnosti