Verstappen si pochvaluje rychlost vozu, Albon měl technické potíže

Jezdci rakouské stáje zažili během pátečních tréninků zcela opačné emoce. Max Verstappen na jedné straně měl radost z rychlých časů a vítězství ve druhém tréninku, na opačné straně se Alexander Albon potýkal s poškozením podlahy svého vozu, čímž přišel o část odpoledních jízd.

Štítky: Alexander Albon Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 27. 09 2019 — Martina Nová

Všechny čtyři vozy s motorem Honda nasadily na GP Ruska nové motory, čímž si vysloužily penalizaci na startu. Nicméně i přesto nasadil Max Verstappen ve druhém tréninku rychlé tempo, když zajel nejrychlejší čas za 1:33,162 minuty s náskokem 0,335 sekundy na druhého Leclerca.

Díky těmto výkonům se tak Nizozemec ani posunu na startovním roštu neobává. „Myslím, že pokud jste rychlí, stále můžete několik lidí předjet. Zatím je to dobré, je to jen pět míst. Pojedeme samozřejmě naší normální kvalifikaci, penalizaci obdržíme až poté. Ani nejsem příliš zklamaný trestem, protože v Soči se dá předjíždět,“ řekl vítěz druhých testovacích jízd v Soči.

„Po tom divném víkendu v Singapuru, který se nepovedl, jsme přijeli sem a auto funguje velmi dobře,“ přiznává Verstappen. „Zkoušeli jsme pár věcí a zdá se, že to funguje. Klíčem bylo držet se daného programu a pokusit se z auta dostat to nejlepší. Myslím si, že to dnes fungovalo dobře, takže to byl velmi pozitivní den,“ dodává mladý Nizozemec.

Oproti tomu týmový kolega Albon se potýkal s poškozením podlahy, kvůli čemuž přišel o část druhého tréninku. „Bylo to trochu zmatené, popravdě. Snažil jsem se popasovat s problémy, jak jsem jen dokázal, ale moc to nešlo. Neřekl bych, že jsem jel v závodním tempu,“ přiblížil odpolední jízdy ze svého pohledu.

Na problémy si navíc zadělal i v momentě, kdy málem narazil do Lewise Hamiltona. „Abych byl upřímný, věděl jsem, že jede za mnou Bottas, ale nevěděl jsem, že Lewis je hned za námi, byla to moje chyba,“ vysvětloval incident jezdec Red Bullu.

Diskuse k článku

Napsat komentář