Verstappen si jede svou vlastní ligu, uznává Mercedes

Šéf Mercedesu je překvapen, na jaké úrovni se letos prezentuje Max Verstappen. Vloni byl Nizozemec pro stříbrné šípy nepřítelem číslo jedna. Vzhledem k odlišným pozicím v letošní sezoně se vztahy napravily a šéf Mercedesu Toto Wolff jezdce Red Bullu uznává.

Štítky: Max Verstappen Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 11. 09 2022 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen si spolehlivě jede pro svůj druhý titul mistra světa. V tuto chvíli už se spíše řeší, kdy se pilot Red Bullu stane šampionem, a ne zda. Způsob, jakým se Verstappen letos prezentuje a jak dominantní je, zaujal i Tota Wolffa.

Nizozemec má z 15 závodů na kontě už 10 výher a na čele šampionátu se pyšní 109bodovým náskokem nad druhým Pérezem a Leclercem. „Max Verstappen si letos jede svou vlastní ligu a překvapuje mě, jakým způsobem dozrál. Je to velký závodník,“ uvedl Toto Wolff.

Šéf stříbrných šípů se také vyjádřil k minulému závodu v Nizozemsku, kde Mercedes poprvé reálně pomýšlel na vítězství. „Byli jsme blízko. Naneštěstí jsme museli reagovat na situace, které šly proti naší strategii a sen o výhře se rozplynul,“ prohlásil o Zandvoortu Wolff.

Co se víkendu v Itálii týče, Mercedes je v horší pozici, neboť jejich vůz je silnější na okruzích s vyšší úrovní aerodynamického přítlaku (Hungaroring, Zandvoort). Na tratích jako právě Monza stříbrné šípy trpí a šéf stáje očekává výkonnostní propad, i když…

„Nevíme, jak na tom tady jsme. Tréninky se nám vcelku vydařily, hlavně ten první, ve kterém jsme předčili naše očekávání. Uvidíme, jak se bude vyvíjet zbytek víkendu. Řekl bych ale, že Ferrari je v lepší pozici než my. Zabojujeme a uvidíme,“ zakončil šéf Mercedesu.