Verstappen si dobírá Sainze: Jako hodně starý kazí statistiku!

Max Verstappen, Carlos Sainz a Lando Norris dojeli v Monaku na stupních vítězů. Jde o druhé nejmladší podium v historii formule 1. Rekord stále drží Brazílie 2019, kdy se na prvních třech místech objevili Max Verstappen, Carlos Sainz a Pierre Gasly.

Štítky: Carlos Sainz GP Monaka Max Verstappen Zveřejněno 24. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Hned po ukončení závodu se první trojice vydala na tradiční tiskovou konferenci. Pilotům bylo oznámeno, že se jedná o druhé nejmladší trio na podium. Max Verstappen si nebral servítky a začal si dobírat pilota Ferrari.

„Carlosi, zničil jsi nám to chlape. Jsi prostě už moc starý,“ zavtipkoval Holanďan. Mezi prvními třemi v cíli GP Monaka obecně panuje dobrá atmosféra.

„Věděl jsem, že to řekneš, fakt jo! Mluvili jsme o tom asi před deseti minutami,“ odvětil Sainz.

Piloti byli také dotázáni, zda si myslí, že kombinace jejich věku, zkušeností a dovedností je příslibem do budoucna. Carlos Sainz dostal tu čest a mohl odpovědět jako první.

„Odpovídám jako první, protože jsem s těmito kluky byl v jednom týmu. Musím vám oznámit, že za volantem formule 1 jsou skutečně velmi dobří. Někdy jsou až příliš mladí a nezkušení, i tak jsou ale velmi rychlý a ano, myslím si, že formuli 1 čeká skvělá budoucnost.

Myslím si, že úroveň všech jezdců je letos opravdu vysoká. Není to jen mezi mladíky, ale i mezi zkušenými piloty jako jsou Lewis a Sebastian. Jsem opravdu šťastný, že zde mohu být a poměřovat své síly proti těm nejlepším. Velmi mě to motivuje a nutí mě to posouvat své limity dál,“ uzavřel seriózně pilot Ferrari.

Je to vůbec poprvé, co se všichni tři potkali na stupních vítězů a je to zároveň první podium pro všechny tři v ulicích Monte Carla. Sainz si navíc dojel pro první stupně vítězů v barvách Ferrari.