Verstappen si boj o titul užívá. Protože “kdy znovu dostanu takovou příležitost?”

Navzdory zvýšenému tlaku ve vypjatém souboji o titul Max Verstappen tvrdí, že si bitvu s Lewisem Hamiltonem užívá.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 13. 11 2021 — Lukáš Štěrovský

„Vychutnávám si to, protože si nemůžu být jistý tím, že se to ještě někdy bude opakovat,“ vysvětluje pilot Red Bullu, který debutoval v F1 v roce 2015. Přestože od nadcházející sezony vždy alespoň jednou vyhrál, na titul zatím nemohl pomýšlet.

„Mít konkurenceschopný vůz je to nejlepší, co existuje. Když víte, že nemůžete vyhrávat, je to dost deprimující. Samozřejmě víte, že když se dostanete do formule 1, musíte se s tím smířit, tak už to chodí; obvykle jsou tu jen jeden nebo dva týmy, které mohou bojovat o titul.

Ale doufáte, že se jednoho dne dostanete do auta, ve kterém můžete vyhrávat. A jakmile do takového auta usednete, je to velmi příjemné. Jste šťastní, protože kolikrát budete mít takovou příležitost?“ zamýšlí se Nizozemec.

Ten si v Brazílii, pokud zvítězí, může pojistit status pilota s největším počtem výher v sezoně 2021. To pro něj ale nic moc neznamená. „Jediným vítězem je ten, kdo vyhraje titul. Na ničem jiném nezáleží. Samozřejmě se pokusím zvítězit, ale i kdyby to nevyšlo, můj život se nezhroutí. Mám za sebou pěknou sezonu,“ pochvaluje si.