Verstappen si bitvu se Schumacherem užil: Byla to změna

Max Verstappen se většinu závodu na Silverstonu trápil s výrazným poškozením svého vozu. V důsledku toho pilot Red Bullu ztrácel a ukotvil se na sedmém místě. V závěrečných kolech ale čelil snaze Schumachera, který se houževnatě snažil předjet svého nizozemského soupeře.

Štítky: Max Verstappen Mick Schumacher Zveřejněno 6. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen měl v úvodu závodu dobré tempo a díky chybě Carlose Sainze se v 10. kole Velké ceny Velké Británie dostal do vedení. O tři kola později radovánky u Red Bullu skončily, neboť lídr šampionátu začal výrazně ztrácet.

Teorií, proč byl v dalších fázích závodu Verstappen bez tempa, bylo mnoho. Hovořilo se o defektu pneumatiky a poškozenému zavěšení. Viníkem ale nakonec byl kus předního křídla sesterského týmu AlphaTauri, který uvízl pod podlahou monopostu RB18.

Verstappen na tento díl najel při snaze předjet vedoucího Carlose Sainze v páté zatáčce, v níž se jen dvě kola předtím srazili Pierre Gasly a Yuki Tsunoda. Tím, že se lídr šampionátu trápil s pomalým vozem, vznikl prostor pro závěrečný boj s Mickem Schumacherem.

„Mé tempo pokulhávalo… viděl jsem za sebou Micka, jak se snaží dostat se na mé místo. Bylo to zábavné. Rozhodně jsem si neužíval pozici, na které jsem, ale dokážu ocenit souboj s někým dalším a poslední kola jsem si opravdu užil,“ přiznal Verstappen.

Oba závodníci se po konci závodu v Anglii ještě střetli v paddocku. „Viděl jsem Micka a řekl jsem mu, že jel opravdu dobře. Odpověděl mi, že se chtěl dostat na sedmé místo, a tak jsem mu odpověděl: ‚Já vím, viděl jsem tě,‘“ rozesmál se pilot Red Bullu.

V posledním kole téměř došlo ke kontaktu, když se pilot Haasu pokusil o poslední útok, došlo k němu až v poslední zatáčce, kde oba piloti jeli bok po boku a hrozila kolize. Schumacher se nakonec stáhnul, což Verstappen rovněž ocenil.

„Byl to opravdu dobrý souboj. V posledním kole jsem si ale říkal, že pokud se Mick nestáhne, tak pravděpodobně oba vypadneme těsně před cílem. Naštěstí byl (Schumacher) dost chytrý na to, aby to udělal,“ zakončil lídr šampionátu.