Verstappen: Šéfům jsem s párty módy nevěřil, nechtěl jsem být pak zklamaný

Podle pilota Red Bullu Maxe Verstappena bylo jasné, že zákaz kvalifikačních mapování motorů pořadí příliš nezmění. Postavil se tak proti tvrzení svého šéfa Christiana Hornera a poradce týmu Helmuta Marka.

Štítky: Max Verstappen Pohonné jednotky Pravidla Red Bull Zveřejněno 6. 09 2020 — Lukáš Štěrovský

Jak vyšlo najevo, za zákaz kvalifikačních režimů nejvíce loboval Red Bull, který tak v čele Hornerem a Markem doufal, že se přiblíží Mercedesu. To se ale nestalo, v Monze odstartuje Alex Albon až devátý, Max Verstappen bude na roštu pátý.

Nizozemec navíc prozradil, že na rozdíl od vedení týmu on v přínos zákazu tzv. párty módy nevěřil. „Pokusím se o co nejlepší výsledek, ale mám na to svůj vlastní názor. Každý si samozřejmě může říkat, co chce, ale já už se jako velmi mladý naučil, že musím být realista.

Pro někoho to možná může znít lehce depresivně, ale takhle mi to funguje, protože po kvalifikaci aspoň nejsem zklamaný – přesně jsem věděl, kde skončím,“ popisuje Nizozemec. „Nikdy jsem nečekal, že tu můžeme bojovat s Mercedesem. Zajímalo mě, jak to našemu autu půjde s nízkým přítlakem, ale myslím, že to akorát zdůraznilo naše celoroční problémy. Nemáme moc rychlý vůz.“

K zákazu kvalifikačních režimů pak Verstappen dodal následující: „Nemyslím si, že bychom se nějak propadli. Trať je náročná na posouzení všech výhod a nevýhod, protože tu všichni jezdí v závěsu za jinými. Podle mého budeme muset počkat na jiný okruh, kde se jezdí v čistém vzduchu.

Je tedy trochu brzy na hodnocení. Nikdy jsem nečekal, že to udělá rozdíl, ale spousta lidí hlásala něco jiného. Tak to prostě je. Jak vidíte, pořadí to moc nezměnilo, ale to jsem ani nepředpokládal,“ uzavřel Verstappen.

Verdikt: Párty mód Mercedesu nezemřel, přesune se do závodu