Verstappen se zlobí: Ředitele závodů Masiho hodili přes palubu

Max Verstappen dost důrazně vyjádřil svou podporu Michaelovi Masimu, který byl nedávno propuštěn ze své role ředitele závodu kvůli špatně posouzené situaci v loňské Grand Prix Abu Dhabi. Mistr světa označil rozhodnutí FIA za nepřijatelné.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 27. 02 2022 — Vašek Štěpánek

Pilot Red Bullu Max Verstappen ostře zkritizoval FIA za rozhodnutí propustit Michaela Masiho z role ředitele závodu, kterou Australan vykonával od roku 2019 do roku 2021. FIA se k tomuto kroku rozhodla kvůli špatně posouzené situaci, která přímo ovlivnila boj o titul.

Mistrem světa se vloni stal Max Verstappen, a právě tento muž se vůči nedávným krokům FIA vcelku bouřlivě vyjádřil. „Toto rozhodnutí rozhodně není správné a je mi Michaela líto, byl velmi ošklivým způsobem hozen přes palubu.

Lidé hodně mluví o tom, co se stalo v Abu Dhabi, podle mě je ale už velmi špatné to, že FIA vůbec dovolila týmům komunikaci s ředitelem závodu. Dokážete si tuto situaci představit i v jiných sportech, kde rozhodčí neustále poslouchá, co bylo a nebylo faul?

Připadá mi absurdní, že ho z jeho pozice vyhodí lidé, kteří jej tam poslali a kteří svolili k různým těžko uvěřitelným a nelogickým situacím. Osobně jsem z toho byl smutný a Michaelovi jsem poslal zprávu, kde jsem mu vyznal podporu.

Je mi to líto, myslím že to byl (Masi) velmi schopný a dobrý ředitel závodu. Nemám nic proti novému vedení a řekl bych, že to jsou opět velmi dobří lidé v oboru, jen mi poslední události neudělali radost,“ zhodnotil situaci kolem ředitelství závodu Verstappen.

Mistr světa přirovnal Masiho pozici k sobě samému, respektive k pilotovi F1, který zprvu dělá chyby, ale časem se zlepší. „Když nad tím tak přemýšlím, můj první rok ve formuli 1 byl opravdu náročný, byl jsem úplný nováček a musel jsem se učit hodně věcí.

Postupem času jsem přestal dělat chyby a myslím si, že to samé by potkalo i Michaela. Nikdo není dokonalý, uděláme chyby, ale učíme se z nich a do budoucna se jim vyvarujeme. Podle mého zkrátka není okamžitý vyhazov z práce dobrým řešením.

Do budoucna Michaelovi přeju jen to nejlepší a hodně profesních úspěchů, ať už to bude cokoliv. Věřím, že jednoho dne ho (Masiho) potká něco skvělého, něco lepšího než být ve formuli 1 a být ředitelem závodu,“ dodal Verstappen.