Verstappen: S Hornerem jsem skončil

Dlouho jsme měli uvnitř Red Bullu klid. Vody znovu rozvířil o víkendu v Rakousku Jos Verstappen.

Štítky: Christian Horner Jos Verstappen Zveřejněno 29. 06 2024 — Dominik Kovář

Pro kratším období klidu a míru se to v Red Bullu opět rozohnilo. Může za to otec Maxe Verstappena Jos, který Christiana Hornera obvinil ze sabotáže. Na co Jos Verstappen naráží?

Před hlavním nedělním závodem měl Jos Verstappen v rámci Legends Parade usednout do monopostu Red Bull RB8, který pilotoval v roce 2012 Sebastian Vettel vstříc ke svému třetímu titulu v řadě. Dle slov Verstappena staršího se mu snažil Horner v účasti na této akci zabránit a tak se z ní stáhnul.

“Jak dětinský můžeš být? Chystalo se natáčení včetně dronu ale Horner nechtěl, aby mě natáčeli,” řekl Jos Verstappen holandským novinářům. “S Hornerem jsem skončil. Je to tady jako ve školce. Nakonec by mi dovolili jezdit, ale ustoupil jsem. Připadá mi to od Hornera hrozně dětinské, ale myslím, že to o něm něco vypovídá.”

Christian Horner veškerá obvinění popřel. “Tohle organizuje okruh a já nemám právo veta. Nikdy v minulosti jsem neměl problém s otci jezdců. Pokud má Jos problém, nemám tomu teď co říct. Vztah s Maxem byl vždy dobrý a silný. Je to náš jezdec a v našem týmu je velmi důležitý, takže je důležité mít s ním dobrý vztah.“

Můžeme spekulovat, jak moc má tato spekulace vliv na to, že se Jos Verstappen včera pohyboval v okolí motorhomu Mercedesu. Zároveň si dával záležet na tom, aby ho novináři a fotografové viděli v rozhovorech s lidmi z Mercedesu.