Verstappen: Zkoušel jsem ledasco, a byl trochu netrpělivý

Standardním výsledkem se prezentovali piloti Red Bullu v kvalifikaci na svoji domácí Grand Prix. Daniel Ricciardo skončil pátý, Max Verstappen šestý. Díky Hamiltonově penalizaci ale oba vystoupají na startu o příčku výše.

Štítky: GP Rakouska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 8. 07 2017 — Lukáš Štěrovský

Zatímco všem pilotům žluté vlajky v závěru třetí části kvalifikace „jen“ překazily rychlé pokusy, Max Verstappen dokonce stihl vyletět z trati mezi zatáčkami sedm a osm. Nakonec tak po čtyřech závodech prohrál kvalifikační souboj s Danielem Ricciardem.

„V první a třetí zatáčce šlo vše dobře. Ale za třetí zatáčkou byly žluté vlajky a já tak nemohl použít DRS. Tím jsem ztratil dvě a půl desetiny. Byl jsem ale pomalejší jen o jeden a půl desetiny, než bylo moje nejrychlejší kolo, a tak jsem tlačil dál. V šesté zatáčce jsem svůj čas skoro vyrovnal, a tak jsem si pomyslel, že to stále může být dobré kolo na páté místo nebo tak.

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1),

V sedmé zatáčce jsem ale šel příliš brzo na plyn a ztratil zadní část. Takové věci se stávají. Normálně žluté vlajky znamenají konec měřeného pokusu, ale já se z toho pořád snažil aspoň desetinku vyždímat,“ tvrdí nakonec šestý Max Verstappen, který ale odstartuje jako pátý.

O příčku lépe skončil kolega Ricciardo. „Ve třetí zatáčce jsem měl problémy najít ideální stopu, tak jsem v poslední části zkoušel něco jiného. A bylo to ještě horší,“ přiznává Australan. „Během prvního výjezdu jsem tímto ztratil čas. Ve druhém pokusu jsem zase trefil obrubník v první zatáčce, takže se sebou nejsem moc spokojený.“

Ricciardo prý pomýšlel dokonce na atakování času Kimiho Räikkönena. Ve svém druhém pokusu mohl jet pilot Red Bullu prý o více než desetinu na kolo rychleji. Později si ale uvědomil, že i Fin měl ještě něco v záloze.

„Vím, že Kimi byl na trati těsně přede mnou a taky ho nachytaly žluté vlajky. Sledoval jsem jeho čas a byl jsem si celkem jistý, že bych mohl být ještě o desetinu rychlejší. Pak jsem si ale pomyslel, že i on by se pravděpodobně zlepšil, takže ve zkratce je páté (čtvrté po penalizaci Hamiltona) místo tou nejlepší pozicí, na kterou jsem měl.“

Diskuse k článku

Napsat komentář