Ferrari: Verstappen porušil dvě pravidla, odvolávat se ale nebudeme

Šéf Ferrari Mattia Binotto nesouhlasí s verdiktem komisařů. Přestože současná pravidla se Binottovi nelíbí a změnil by je, dodržovat se musí – jenže Verstappen porušil prý hned dvě nařízení. Scuderia by se mohla odvolat, to však v plánu nemá.

1 Štítky: Ferrari Mattia Binotto Penalizace Zveřejněno 30. 06 2019 — Pavel Turek

„Zaprvé, byl to skvělý závod a souhlasím, že bychom piloty měli nechat závodit. Ale z hlediska pravidel si myslíme, že Verstappen jasně způsobil kolizi a vytlačil jiné auto z dráhy,“ popisuje Binotto ony dva prohřešky.

Sám šéf Ferrari však přiznává, že by to chtělo pravidla přeformulovat. „Podle mého bychom měli regule do budoucna změnit, ale momentálně takové jednání prostě nedovolují.

Věříme, že je to špatné rozhodnutí. Charles nechal spoustu místa, nic nezavinil, a přesto došlo na kolizi a byl vytlačen mimo trať. Plně ale respektujeme rozhodnutí komisařů. Můžeme se odvolat, ale naše rozhodnutí je takové, že to neuděláme, protože věříme, že je to dobré pro sport,“ dodává Mattia Binotto.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ferrari: Verstappen porušil dvě pravidla, odvolávat se ale nebudeme”

  1. Rendy napsal:

    Zajímavé a minulý týden to dobré pro sport nebylo, že se odvolali? Říká, že Charles neudělal nic špatně a byl vytlačen, souhlasím. V Kanadě udělal Vettel špatně hned několik věcí a přesto se odvolávali? 😮

Napsat komentář