Verstappen po kvalifikaci: Nebyla to žádná velká zábava

Pilot Red Bullu Max Verstappen přiznal, že je po sobotní kvalifikaci frustrovaný. Holanďanovi byl smazán první rychlý pokus a ve druhém jej zbrzdily ostatní vozy a vítr.

Štítky: GP Portugalska Max Verstappen Zveřejněno 1. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Max Verstappen je po kvalifikaci na Velkou cenu Portugalska zklamaný. Pilot Red Bullu pro zítřejší závod obsadí třetí místo, před ním obsadily první řadu oba dva Mercedesy.

Verstappen původně zajel ve třetí části kvalifikace nejrychlejší čas, poté byl ale smazán, jelikož se Verstappen ve čtvrté zatáčce nevešel do limitů trati. Následně zesílil i vítr, který Verstappena ve druhém kvalifikačním pokusu zpomalil.

„Ve všech částech kvalifikace nebylo jednoduché auto řídit, byl poměrně silný vítr a také jsem neměl dostatek přítlaku v pneumatikách. V Q3 jsem původně zajel relativně dobré kolo, bohužel jsem ve čtvrté zatáčce měl malý incident s limity tratě,“ uvedl Verstappen.

„Doufám, že se teď vše ustálí, protože zatím zde nebyla žádná zábava, co se týká řízení vozu. V mém posledním měřeném kole jsem si byl docela jistý, ale potom mě zbrzdila auta, která byla vepředu. Dnes jsme měli navíc, ale je to tak, jak to je.“