AKTUALIZOVÁNO: Verstappen penalizován, z prvního místa tak odstartuje Leclerc

Ztráta tří míst na startu a k tomu dva trestné body, takový je verdikt komisařů, kteří se po skončení kvalifikace rozhodli vyšetřovat Maxe Verstappena.

Štítky: GP Mexika Max Verstappen Penalizace Zveřejněno 27. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

Důvod? Nizozemec nezpomalil po nehodě Valtteriho Bottas v závěrečné zatáčce v samotném konci kvalifikaci, což ostatně po dotazu novináře sám přiznal na tiskové konferenci. Podle svých slov si byl i vědom Finovy nehody, a šlo tedy o úmyslnou reakci. Komisaři přitom nejprve Verstappena řešit nechtěli, protože v posledním mini-sektoru přece jen lehce ubral.

Verstappen si byl jistý tím, že mu jen bude smazán nejrychlejší čas a i horší kolo mu bude na pole position stačit, proto přiznal, že i když viděl havarovaný vůz, nezpomalil. Omluvou pro jeho chování není ani to, že Bottasův vůz měl poškodit maršálovský post, proto nesvítila žlutá digi-vlajka ani upozornění na volantu jezdců; žlutou vlajkou ale bylo v místě nehody máváno, jak ukazují opakované záběry.

Pole position má tedy nakonec Charles Leclerc. Druhý odstartuje Sebastian Vettel, třetí Lewis Hamilton a čtvrtý Max Verstappen.

„Je to velké zklamání, dostat penalizaci do závodu, protože Ferrari bude velmi rychlé. Důležitá bude životnost pneumatik a to, že máme pro závod dobré auto, takže by to měla být těsná bitva,“ doufá Nizozemec.

Diskuse k článku

Napsat komentář