Verstappen otrávený, Ricciardo dostane nový motor a penalizaci

Závodníci Red Bullu měli odstartovat do Grand Prix Mexika ze druhého a původně sedmého místa, což však už neplatí. Ricciardo totiž dostane penalizaci, nadšený není ani Verstappen, který cílil na pole position.

Štítky: GP Mexika Red Bull Zveřejněno 29. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

„Jsem z moc otrávený,“ přiznal Verstappen, když ztratil na vítěz Vettela jen 0,086 sekundy. „Vždycky se snažíte o pole position. Ve druhé části to vypadalo velmi dobře, ale ve třetí části jsem nedokázal přinutit pneumatiky fungovat a zrychlit. Trať je opravdu kluzká. Přední pneumatiky nefungují, vůz je nedotáčivý. A na této trati potřebujete zatáčet hodně rychle v pomalých zatáčkách.

Verstappenovi hrozil trest za incident, kdy překazil kolo Valtterimu Bottasovi, který kvůli Nizozemci probrzdil a přišel o první pokus na rychlý čas. Pilot Red Bullu však vinu odmítá (a komisaři mu později dali za pravdu). „Jaký incident? Byl jsem na vnitřku, on si jel svoji stopu a zablokoval kola. Nebyl to žádný incident.“

O hodně hůře dopadl Daniel Ricciardo, který skončil až sedmý. Výkon jeho vozu byl tak špatný, že Red Bull dokonce zvažoval výměnu motoru Renault, ke které se nakonec odhodlal. „S tím, jaké problémy má tento víkend Toro Rosso, máme trochu obavy o náš agregát,“ přiznal Ricciardo. „Motor je na konci své životnosti. Na této trati s vysokou nadmořskou výškou je to ještě těžší. Věděli jsme, že to bude risk.

S ohledem na potíže ostatních týmů s motory Renault se snažíme zvážit, jestli riskovat a jet závod s tím, že se něco může stát, a budeme penalizováni v Brazílii, nebo si vzít penalizaci a být v klidu pro další závod.

Jinak bych byl rád, kdybychom startovali z přední řady. To bychom pak o tomhle asi ani nemluvili. Pokusím se posunout se co nejvíc dopředu. Ale musím to brát bez emocí, čistě rozumem. Když se podívám na profil okruhu v Brazílii, bylo by asi lepší vzít si penalizaci tady. Máme málo času na to, abychom to rozhodli.“

Ricciardo tak dostane trest 20 míst na startu.

Diskuse k článku

Napsat komentář