Verstappen: Opět odstoupit ze závodu bylo zničující

Nizozemský pilot ve službách Red Bullu vyjádřil svoji frustraci z dalšího nedokončeného závodu. Verstappen se dokonce vyhnul rozhovoru s médii, za což inkasoval tučnou pokutu.

Štítky: GP Ázerbájdžánu Max Verstappen Zveřejněno 27. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

„Během závodu jsem nemyslel na potíže se spolehlivostí. A najednou jsem měl zase problém,“ prohlásil Verstappen, který odstoupil ze čtyř v posledních šesti Grand Prix. „Je to fakt zničující, zase odstoupit, když jste v tak dobré pozici. Hlavně když vidíte, co všechno se dělo pak.

Tým stále řeší, co se pokazilo. Rozhodně to je něco s motorem. Už během sobotní kvalifikace jsem musel snížit výkon pohonné jednotky, stejně jako další a jediný jezdec s motorem Renault, Nico Hülkenberg. To bylo divné. Teď je po motoru, takže můžeme použít jiný.“

Nizozemce může celá situace mrzet o to víc, že v Baku vypadal Red Bull překvapivě konkurenceschopně. „Myslím, že jsme byli překvapením. Vůz se choval dobře, opravdu jsem chtěl bodovat. Co se týče rychlosti, celý rok je docela dobrý. To ale neplatí o získávání bodů.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Tým očekává, že budu dělat to nejlepší, a já zase očekávám, že ze strany Red Bullu a Renaultu bude také vše perfektní. Je to ale těžké. Bohužel to nebyl náš první problém s pohonnou jednotkou.“

Na otázku, jak se Verstappen bude snažit vyrovnat se zklamáním, reagoval mladý závodník vtipně: „Ve středu budu na simulátoru. Aspoň tam se motor nemůže pokazit,“ prohlásil Nizozemec, který po svém odstoupení z GP Ázerbajdžánu odjel na hotel a vyhnul se rozhovorům s médii. Ohlas poskytl až později, a to nizozemské TV show Peptalk přes Skype.

„Vážně jsem se necítil na to, abych s někým mluvil. Zůstal jsem na okruhu asi půl hodiny, abych se s inženýry bavil o vyvážení vozu a závodě, a pak odjel. Myslel jsem si, že to bylo to nejchytřejší. Byl jsem zklamaný. Když se podíváte na průběh závodu, klidně jsem ho mohl vyhrát,“ dodal Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář