Verstappen očekává, že řídit formule bude příští rok těžší

Max Verstappen věří, že nová revoluční pravidla, která do formule 1 přijdou už příští rok, budou znamenat ztížení ovladatelnosti vozu. Pilot Red Bullu se také domnívá, že nové vozy zajistí lepší show.

Štítky: 2022 Max Verstappen Zveřejněno 26. 04 2021 — Vašek Štěpánek

V příštím roce vejdou v platnost nová pravidla, ta byla původně plánována na rok 2021, ale celosvětová pandemie příchod nových regulí o rok posunula. Dojde k řadě změn, nová bude aerodynamika, karoserie a také pneumatiky. Některé komponenty ale zůstanou téměř beze změn, například motor či převodovka.

Kombinace stálých komponent a nových prvků na vozech může být velká výzva. Minimálně si to myslí Max Verstappen.

„S novým vozem jsem samozřejmě ještě nejel, ale už teď víme, že auta budou o dost pomalejší a chápu, že budou mít zcela jiné jízdní vlastnosti. Motory se nemění, takže výkon bude pořád stejný, ne-li o něco větší. Nebude jednoduché uřídit auta s takovým výkonem a menší přilnavostí.

Catie Munnings hodnotí první závod Extreme E: Jízda s defektem nebyla obtížná

Myslím, že se vrátíme na úroveň časů a přilnavosti k letům 2014 nebo 2015, takže změna bude opravdu velká, ale uvidíme, nechci předbíhat,“ uvedl Verstappen.

Pilot Red Bullu také doufá, že nová pravidla zaručí vyrovnanější pole a lepší show pro diváky.

„Auta budou vypadat velmi odlišně, ale nejdůležitější věcí je, že se zlepší úroveň závodění. Všichni v to doufáme. Nechci být přehnaným optimistou, ale myslím, že si novou éru fanoušci zamilují.“

Max Verstappen sice mluví o budoucnosti, ale velký úkol má již nyní. Pilot Red Bullu má letos reálnou šanci bojovat o titul mistra světa s Lewisem Hamiltonem. Po dvou závodech je Holanďan jen jeden bod za svým rivalem z Mercedesu.