Verstappen o skandálu: Lidi melou nesmysly a nic o tom nevědí

Max Verstappen se ostře vyjádřil na adresu několika médií a fanoušků, kteří jej po incidentu mezi ním a týmovým kolegou Pérezem odsoudili. Jezdci Red Bullu vadí, že lidé neznají fakta, a přesto tvoří fiktivní příběhy, které Nizozemce nevykreslují zrovna v nejlepším světle.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 18. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Situaci z Brazílie už zachytil asi každý, přesto zjednodušeně: Max Verstappen byl požádán, aby přenechal svou pozici Sergiu Pérezovi. Nizozemci už o nic nešlo – titul má jistý. Pérez ale pořád bojuje s Leclercem o celkové druhé místo, takže body navíc by se mu hodily.

Nicméně, Verstappen si pozici nechal a v Brazílii dojel šestý, jen jednu pozici před Mexičanem a do rádia hvězda Red Bullu jen suše uvedla, že má pro své jednání osobní důvody a nechce, aby jej tým o stejnou ‚službu‘ žádal znovu.

Kontroverzní moment nabral na obrátkách a poslední týden se de facto neřeší nic jiného než situace uvnitř týmu rudých býků. Verstappen se tak před posledním víkendem v Abu Dhabi k celé situaci poměrně kriticky vyjádřil.

„Po závodě jsem byl v médiích vykreslován ve velmi špatném světle. Nikdo ale nemá o celé situaci jasný obrázek. Takto mě veřejně ponížit je opravdu směšné, zvlášť, když nikdo neví, jak s týmem pracuji a co pro sebe navzájem děláme.

Nevyjadřoval bych se k tomu, kdyby celá tahle věc neovlivňovala mé blízké. Lidé začali veřejně napadat mou rodinu, ovlivňuje to život mé sestry, matky, otce i mé přítelkyně, a to je opravdu nechutné a nemělo by se to dít, je to neakceptovatelné.

Podle mě už to zašlo příliš daleko. Pokud má někdo problém se mnou, jsem s tím v pohodě, ale není v pořádku, když je tahle věc vyčítána mým blízkým a lidem, kteří za nic nemohou. Už to musí přestat,“ svěřil se dvojnásobný mistr světa.

Verstappen byl následně dotázán na aktuální atmosféru v týmu a na vztah se svým týmovým kolegou Pérezem. „Upřímně… s Checem [Sergiem Pérezem] mám i nadále velmi dobrý vztah a pokud bude příležitost, chci mu pomoci ke druhému místu.

Náš tým ještě nikdy neměl v šampionátu na prvních dvou místech oba své jezdce a budu rád, když toho společně dosáhneme, taková je situace. Jediné, co mě pořád trápí jsou lidé, kteří o ničem neví a melou nesmysly.

Tyhle spekulace a nenávistné názory musí přestat. Neudělal jsem nic špatného, neudělal jsem nic, za co bych se měl stydět a skutečně nerozumím tomu, proč se to řeší. Je to fakt směšné,“ neskrýval Verstappen své očividné rozčarování.