Verstappen o předjetí Hamiltona: Byla to moje jediná šance!

První dvojité umístění na stupních vítězů v letošní sezoně korunované vítězstvím Maxe Verstappena – Red Bull nemohl být po závodě v Malajsii nespokojený.

1 Štítky: GP Malajsie Red Bull Zveřejněno 1. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Klíčový okamžik nastal ve čtvrtém kole, kdy se Nizozemec rozhodl pro útok na Hamiltona před první zatáčkou. Ten skončil úspěchem. Verstappen vedení od té doby už držel pevně ve svých otěžích. „Měl jsem dobrý výjezd z poslední zatáčky a rozhodl jsem se jít na vnitřek. Věděl jsem, že Lewis toho může ztratit mnohem víc s ohledem na šampionát. Zariskoval jsem a šel do toho, byla to moje jediná šance. Viděl jsem, že je na tom hůř než já, takže jsem za předjetí byl rád.

Pak už jsem se jen soustředil na vlastní tempo a starání se o pneumatiky. Bylo to příjemné. Něco takového jsem ve svoji kariéře pilota F1 zažil poprvé. Musel jsem zůstat soustředěný, protože můžete ztratit hodně času při předjíždění jezdců o kolo zpět. Málem mě sestřelili v zatáčce číslo jedna, nakonec jsem ale vše dostal pod kontrolu,“ byl rád Verstappen.

Úspěšný závod zajel i Daniel Ricciardo, který po startu zdolal Bottase a v závěru byl pod tlakem ze strany Vettela – byť finální útok na Australana nepřišel. „Inženýr mi hlásil, že mě Vettel dohání. Dostalo se to až do bodu, kdy jsem mu řekl, ať zmlkne,“ smál se po závodě Ricciardo. „Jel jsem trochu defenzivně a viděl, jak se Seb blíží. Zavřel jsem mu v apexu zatáčky dveře trochu později, nevím, jestli s tím byl v pohodě. Nemyslím, že by moje obrana byla nějaká přehnaně agresivní,“ popisoval Ricciardo souboj v první zatáčce.

„Nemyslím, že bych se pohnul na poslední chvíli nebo tak něco. Čekal jsem, že Seb zaútočí ke konci závodu. Ale asi si zničil pneumatiky, když se mě držel. Jinak gratuluji Maxovi, zajel silný víkend. Je to naše první dvojité pódium v letošním roce, takže dobrý výsledek,“ měl jasno pilot Red Bullu.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Verstappen o předjetí Hamiltona: Byla to moje jediná šance!”

  1. Itimi napsal:

    Dnestny zavod ukazal ako zbytocne a umele je DRS. Nechapem..vsetci v F1 su proti DRS a oni daju zase 2 Drs rovinky.
    Bohate stacilo dat drs zonu na poslednu rovinku pred cielom – tam by splnila svoj ucel a to dotiahnut sa, na druhej by sa uz bojovalo tazsie. Dneska sa na zadnej rovinke dotiahli a na prednej preleteli okolo supera – toto vela s pretekanim nema. A verim tomu ze aj bez drs na cielovej by sme videli mnoho predbiehacich manevrov – hlavne napinavejsich ( vid Ham-Vers) – hned prvy krat mohol pouzit drs a hned bol pred nim….

Napsat komentář