Verstappen neočekával, že Grosjean bude brzdit tak brzy. Za kolizi dostal trest

Nizozemský mladík byl v Monaku při chuti a na trati patřil k nejaktivnějším jezdcům. Nepovedený útok na Grosjeana byl nakonec klíčovým momentem závodu.

4 Štítky: Max Verstappen Romain Grosjean Zveřejněno 24. 05 2015 — Michal Mikoláš

Nizozemský mladík byl v Monaku při chuti a na trati patřil k nejaktivnějším jezdcům. Nepovedený útok na Grosjeana byl nakonec klíčovým momentem závodu.

Ke kolizi došlo jedenáct kol před koncem. Max Verstappen se tlačil na Romaina Grosjeana, v brzdné zóně před první zatáčkou však do Francouze narazil a následně vletěl do bariér. Pilot Toro Rosso z vraku vyvázl bez zranění.

„Vlastně to ani neměl být předjížděcí manévr. Kolo před tím jsem brzdil na stejném místě. Při zhlédnutí záznamu bouračky ale můžete vidět, že vůz přede mnou brzdil dříve.

V takové rychlosti, jakou jsme jeli, s tím nešlo nic udělat. Nečekal jsem, že bude brzdit tam, kde brzdil. Snažil jsem se mu vyhnout. Hodně mě to překvapilo.

Necítím se špatně, jsem jen malinko otřesen. Ale chodit můžu, takže je to v pohodě. Trochu mě zabolely ruce, ale podařilo se mi se z vozu docela rychle dostat. Stát na vlastních nohou je vždy lepší než zůstat sedět v autě.

Závod byl jinak velmi povedený, na superměkké směsi jsme měli výbornou rychlost. Při zastávce v boxech nastal trochu zmatek, ztratil jsem dvacet sekund. Nasadili jsme pak další sadu superměkkých a doslova jsme létali.

Dotáhl jsem se na Sebastiana a Nica a rozhodl jsem se, že se jich budu držet, abych tak získal šanci předjet piloty, kteří je pouštěli o kolo,“ prohlásil Verstappen, kterému tato taktika v případě Bottase skutečně vyšla.

Stewardi nakonec potrestali Verstappena ztrátou pěti míst na startovním roštu v Kanadě a dvěma trestnými body, jsou jeho první.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Verstappen neočekával, že Grosjean bude brzdit tak brzy. Za kolizi dostal trest”

 1. ej_kej_ej napsal:

  Simir77:
  Proč ale nedostal trest i Románek? Jestli opravdu brzdil dřív, tak to z teleúdajů muselo být zřejmý. Já bych v Kanadě vykostil i jeho za nebezpečnou jízdu. Hlavně si při brždění najel docela dost doprava na vnitřek zatáčky, což by se podle gentlemanské dohody jezdců dělat nemělo – měnit směr v brzdné zóně.

  Ještě jsem neslyšel aby byl trestán jezdec za to, že brzdí jinde než jezdec za ním o kolo dřív….prvně měl sjeté gumy (to bude těžko kdo brzdit na stejném místě jaku na nových) a za druhé by se tím proti pravidlům NIJAK neprovinil (neměnil stopu a ani Verstappena nijak neblokoval). Za podobnou kolizi dostal penále i Schumacher který chtěl na rovince a s novýmy pneu v Bahrajnu předjet vůz na sjetých gumách, který ovšem před zatáčkou MUSÍ brzdit dřív už z pricipu. Já bych se nebál spíš dát Verstappenovi takový trest jaký dostal Grosjean po Spa – ta kolize byla z jeho strany hodně, ale opravdu hodně zbytečná.

 2. Simir77 napsal:

  Proč ale nedostal trest i Románek? Jestli opravdu brzdil dřív, tak to z teleúdajů muselo být zřejmý. Já bych v Kanadě vykostil i jeho za nebezpečnou jízdu. Hlavně si při brždění najel docela dost doprava na vnitřek zatáčky, což by se podle gentlemanské dohody jezdců dělat nemělo – měnit směr v brzdné zóně. 🙁

 3. vernerovic napsal:

  mě ne, já to stihl ještě před tímhle incidentem 😆

 4. vocho67 napsal:

  Díky Maxi! Zachránil jsi mnoho diváků před usnutím.

Napsat komentář