Verstappen neočekával porážku Mercedesu, Ricciarda zradily pneumatiky

Frustraci z výsledků neskrývali po kvalifikaci piloti Red Bullu. Max Verstappen vybojoval v Brazílii čtvrté místo, nicméně na jezdce před sebou prý nemá. Daniel Ricciardo měl potíže s pneumatikami, navíc ho čeká penalizaci deseti míst na startu za předčasnou výměnu komponent pohonné jednotky.

Štítky: GP Brazílie Red Bull Zveřejněno 11. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

„No, myslím, že jsme zajeli maximum, ale jestli jsem potěšen? Moc ne,“ přiznal novinářům Max Verstappen. „Celý víkend se potýkáme s vyvážením a nedokázali jsme to vyladit. Neočekával jsem, že porazíme Mercedes nebo Ferrari. Víte, s těmi dlouhými rovinkami to není trať pro nás, ale udělali jsme to nejlepší, co jsme mohli. Vytěžili jsme z toho maximum, ale nebylo to dost,“ litoval Nizozemec.

Páté místo obsadil Daniel Ricciardo, ovšem do závodu kvůli penalizaci odstartuje ze středu startovního pole. „Myslím, že budu startovat někde kolem čtrnáctého místa. Ve třetí části kvalifikaci jsem nedokázal nic vytěžit ze super-měkkých pneumatik. Na poslední sadě jsem po opuštění boxů cítil vibrace a neměl jsem žádnou přilnavost, takže to bylo frustrující. Všichni vpředu, myslím, zajeli pět pokusů na super-měkké pneumatice, my jen tři.

Jsem ale rád, že můžu startovat na měkké sadě. Znamená to, že můžeme být silnější v závěru závodu na měkčích gumách. Upřímně se ale nejlépe cítím s měkkou pneumatikou, přál bych si mít takový pocit i ve třetí části kvalifikace,“ popisoval své trable Australan.

Dokáže odhadnout, co potíže s pneumatikami způsobilo? „Vážně teď nemám odpověď na naše problémy, ale budeme se snažit ji najít. Jsem vždycky upřímný. Pokud bych cítil, že jsem někde pneumatiky probrzdil nebo řídil jako blbec, řekl bych to, ale v tom dneska problém nebyl.“

Diskuse k článku

Napsat komentář