Verstappen nemá pro soupeře dobré zprávy. Cítí se “velmi dobře”

Max Verstappen zajel dalších 47 kol a dosáhl druhého nejrychlejšího času druhého dne, takže po skončení testování v Bahrajnu vyzařoval sebedůvěru a prohlásil, že je se svým půldruhým dnem za volantem vozu RB19 "velmi spokojen".

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 24. 02 2023 — GPF1.cz

Úřadující šampion se umístil na prvním místě prvního dne testování a zajel 157 kol, přičemž Red Bull si užil bezproblémový začátek testování. To pokračovalo i v pátek, kdy Sergio Perez dopoledne najel 76 kol, než Verstappen naskočil do vozu a málem se dostal do čela druhého dne – než se díky pozdnímu rychlému pokusu na měkkých pneu Guanyu Zhou dostal s Alfou Romeo na první místo.

“Dnes jsme se soustředili na menší detaily a udělali malé kroky,” řekl Verstappen. “Auto opět dobře reagovalo na vše, co jsme dělali. Hodně jsme se toho naučili pro příští víkend a samozřejmě i pro další závody. S testovacím obdobím jsem velmi spokojený, pokaždé, když jsem naskočil do auta, jsem se cítil pohodlně a mohl jsem okamžitě tlačit na pilu.

Obrovská zásluha všech v továrně, kteří pracovali po celou zimu a dokonce i loni, aby připravili vůz, který máme nyní. Vidět ho na trati a to, jak se na ní chová, je skvělé. Uvidíme, jak rychlí budeme příští týden, ale cítím se velmi dobře.”