Verstappen má radost, že je blízko. “Můžeme vyhrát,” říká

Max Verstappen rozhodně patřil mezi kandidáty na zisk pole position pro GP Španělska 2021. Nakonec se s rozdílem 0,036s zařadil na druhou pozici, do první řady. Výchozí pozice s ohledem na závod ale není podle něj vůbec špatná.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 8. 05 2021 — Jiří Košta

Red Bull vypadá silně i během španělského víkendu, nicméně se opět nepodařilo dotáhnout úspěch až do konce. V kvalifikaci pojede Verstappen z první řady, přičemž pole position man Lewis Hamilton věří, že stáj z Milton Keynes má rychlost pro závod daleko lepší. To samé tvrdí i pilot Red bullu.

„Řekl bych, že s ohledem na trať, je naše druhá pozice hodně dobrá. Víme, že to tady bude těžké, bude těžké je porazit, ale budeme blízko. S tím můžu být spokojen.

V Q1 jsem se trochu trápil, ale poté jsme našli správné nastavení vyvážení pro Q2, což bylo dobré. V poslední části kvalifikace jsem zajel dobré časy v obou kolech. Myslím si, že druhý pokus byl z nějakého důvodu trochu horší. Vítr se tu hodně mění, což ovlivňuje situaci,” říká Verstappen o své kvalifikaci.

Holanďan přesto věří, že v závodě bude bojovat o vítězství. Svojí roli sehrají hlavně pneumatiky, protože jejich zatížení bude v rychlých zatáčkách enormní.

„Je to dlouhá cesta k první zatáčce, ale pochopitelně musíte mít i dobrý start. Vypadá to, že tempo máme, takže doufejme, že budeme mít i dobrý závod. Tady, se všemi rychlými zatáčkami a přehříváním pneumatik, bude management pneumatik velmi důležitý. Musíme si být jistí, že v tomto zítra budeme mít na vrh.”

Revoluce v elektrodopravě? Tříkolka Nobe GT100 šokovala vzhledem