Verstappen na odchod nemyslí: „Tomuhle projektu věřím.“

Pilot Red Bullu Max Verstappen je s průběhem sezony poměrně spokojený, i když je podle něj jasné, že Honda za svými soupeři stále zaostává.

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 12. 06 2019 — Jiří Košta

Ačkoli se jeden z šéfů Red Bullu Helmut Marko obává, že by Verstappen mohl pro výkony auta tým opustit, ten projektu současného spojení Red Bullu a Hondy věří. Tvrdí, že nevidí jediný důvod ke změně současného týmu.

Mnoho odborníků očekávalo, že Red Bull bude s motory Honda výrazně zaostávat. Tým z Milton Keynes ale pravidelně bojuje o stupně vítězů. Na ty dosáhl v Austrálii a ve Španělsku. Verstappen má pak ještě čtyři čtvrtá a jedno páté místo.

„Všichni víme, že musíme pracovat ještě lépe, než předtím. Nicméně věřím v projekt Hondy.“

Honda je ve formuli 1 od sezony 2015, ale první pódium přišlo až letos v Austrálii hned v prvním závodě s Red Bullem. McLaren se Hondy s radostí zbavil, jelikož byl japonský výrobce jednoznačně nejhorší.

„Zkrátka musíme pracovat tvrději, protože potřebujeme ještě o krok navíc oproti konkurenci. Následující závody by mohly být dobré, protože nepotřebujete tolik výkonu. Záleží zde především na vyvážení, takže to bude všechno vypadat jinak, než v předchozích závodech,“ říká Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář