Verstappen má deset let zkušeností a na věku nezáleží, hájí svého jezdce Tost

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost si je jistý, že nízký věk v současné formuli 1 nehraje roli, proto není Verstappenův debut předčasný.

Štítky: Franz Tost Max Verstappen Toro Rosso Zveřejněno 19. 01 2015 — Jan Pastorek

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost si je jistý, že nízký věk v současné formuli 1 nehraje roli, proto není Verstappenův debut předčasný.

FIA si myslí, že by jezdci neměli vstupovat do formule 1 v nižším věku, než je 18 let, proto upravila pravidla pro super licence. Nicméně Verstappen stihne debutovat letos v 17. letech a Tost věří, že oprávněně.

„Loni jsem dostával stejné otázky o Kvjatovi. Max přichází do formule 1 s asi deseti lety zkušeností, a pokud se podíváte na dobu před dvaceti lety, byl to zcela jiný scénář,“ vysvětloval Autosportu.

„Teď můžete formuli 1 řídit v 15 letech. Pravidla FIA to dovolují a teď je možné, aby do formule 1 přišel šestnácti nebo sedmnáctiletý. Časy se změnily. Nejde o věk, ale o předvedené výkony.“

„Znám hodně jezdců, kterým je 24, ale na formuli 1 jsou prostě moc pomalí. A pak jsou tu velmi mladí jezdci, kteří jsou velmi rychlí a kteří předvedou dobré výkony. Jsem přesvědčený, že přesně to udělá Max, pokud mu dáme pořádné auto.“

Se skutečně dobrou technikou by se Verstappen mohl hned v Austrálii zapsat do první desítky.

„Jsem opravdu přesvědčený, že pokud mu dáme dobré auto, okamžitě bude bodovat. Bude to podobné jako s Daniilem. Neočekávám s ním žádné problémy. Na Melbourne bude dobře připravený,“ avizoval.

Diskuse k článku

Napsat komentář