Verstappen kritizuje Mercedes: Kritika Bottase je “laciná”

Max Verstappen říká, že je „docela laciné“ ukázat prstem na Valtteriho Bottase po GP Mexika.

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Valtteri Bottas Zveřejněno 9. 11 2021 — Jiří Košta

Lewis Hamilton i šéf týmu Mercedes Toto Wolff kritizovali způsob, jakým Bottas nedokázal obhájit svou pozici, než se Verstappen v prvním kole dostal do vedení.

Spousta odborníků podezřívá Bottase, který novinářům v Mexiku přiznal, že navštívil továrnu Alfa Romeo a možná po Abú Zabí dokonce otestuje vůz 2021, že už otevřeně nemá zájem podporovat Hamiltona v boji o titul.

„To si nemyslím, jinak by nezajel kolo jako v sobotu. Ta rychlost tam je absolutně,” říká Wolff.

Sedminásobný mistr světa Hamilton, nyní ztrácí 19 bodů na Verstappena, přičemž jsou už jen čtyři závody do konce.

Populární italský blogger Leo Turrini se vyjádřil: „Na čí straně je Bottas? Myslím si, že Bottas ztratil touhu být wingmanem, když slyšel, že jeho kariéra v Mercedesu skončila.”

Bývalý pilot F1 Timo Glock řekl Sky Deutschland: „Hamilton má dobré auto, ale to nestačí na to, aby porazil Red Bull a Maxe. Podle mého názoru je problém Mercedesu v tom, že Bottas už nemá motivaci dál poskytovat Hamiltonovi neomezenou podporu.”

Lídr šampionátu Verstappen uvadí, že je laciné, když se všichni snaží všechno hodit na Bottase.

„A Hamilton?” ptá se populární bývalý reportér F1 pro RTL Kai Ebel. „Není jen zaneprázdněn bojem o titul mistra světa, pravděpodobně přemýšlí o tom, jak to bude s Georgem Russellem příští rok. Myslím, že už dávno neplatí, že Mercedesy táhnou za jeden provaz jako v minulých letech, kdy pro ně bylo všechno jednodušší.”

Volkswagen ID.5 oficiálně: První elektrické SUV kupé