Verstappen: Kritika mé osoby je pokrytecká, Hamilton mě vůbec nezná

Když byl před víkendem Grand Prix Ruska Max Verstappen konfrontován s ohlasem Lewise Hamiltona na kolizi z Monzy, vyslal na adresu svého rivala pořádně peprné prohlášení. Pilot Mercedesu je prý pokrytec a Nizozemce vůbec nezná!

Štítky: Lewis Hamilton Max Verstappen Zveřejněno 24. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

O co šlo? Hamilton ještě před odjezdem z Itálie prohlásil, že se diví, že Verstappen po vzájemné kolizi nešel zkontrolovat, jak na tom je, zda neutrpěl zranění. Komentář to byl o to štiplavější, jelikož Nizozemec po kolizi v Anglii označil Hamiltonovy oslavy vítězství za neuctivé – tou dobou byl totiž Verstappen na vyšetření v nemocnici.

„Na světě je spousta pokrytců,“ okomentoval výrok Verstappen. „Když jsem vyskočil z vozu, viděl jsem, jak se snaží s autem couvat. Takže si myslím, že byl naprosto v pořádku.

Navíc další den letěl do Ameriky na slavnostní galavečer. To podle mě uděláte jen, pokud se cítíte dobře,“ rýpnul si, což si Hamilton nenechal líbit.

„Je přirozené, že když vám na hlavě přistane auto, způsobí to vám to nějaké potíže. Ještě v letadle jsem na tom pracoval s osobní asistentkou a pak absolvoval několik prohlídek. Přes týden jsem podstoupil akupunkturu. Stačí chvilka a může se stát cokoliv, takže jsem vděčný, že jsem z toho vyšel bez zranění.“

Red Bull o nehodě z Monzy: Hamilton a Mercedes to zveličují

Hamilton pak prohlásil, že Verstappenovy komentáře jsou způsobené zřejmě nezvládnutým tlakem pramenícím z bitvy o titul. To pro změnu ze stolu smetl pilot Red Bullu.

„Jsem tak nervózní, že sotva spím, je tak hrozné bojovat o titul, vážně to nesnáším,“ ušklíbal se při rozhovoru s novináři. „Pokud mě někdo zná, ví, že jsem v těchto záležitostech klidný a netrápí mě to. V tomhle jsem chladnokrevný.

Je skvělý pocit mít auto, se kterým můžete každý víkend vyhrávat. Vůbec nezáleží na tom, jestli zrovna vedete šampionát, nebo ne. Myslím, že tyhle komentáře jen ukazují, že mě opravdu nezná. Což je v pořádku, já ho také nepotřebuji znát. Soustředím se jen na sebe a opravdu si to tam vpředu užívám a samozřejmě doufám, že nám to vydrží hodně dlouho,“ dodal.