Verstappen konečně přiznal, že jeho manévr z GP USA nebyl legální

I tak jej ale Nizozemec označil za svůj oblíbený předjížděcí manévr z letošní sezony.

Štítky: GP USA Max Verstappen Zveřejněno 19. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

O co tehdy šlo? Verstappen svedl nakonec úspěšný souboj s Kimim Räikkönenem, kterého předjel v sedmnácté zatáčce posledního okruhu. Jenže si zkrátil trať, Nizozemec dostal pětivteřinovou penalizaci a stejně jako v Mexiku 2016 se musel poroučet ze stupňů vítězů. Rozhodnutí komisařů tehdy označil za slušně řečeno špatné, přičemž jednoho z nich jmenoval „idiotem“.

Teď, po dvou měsících od závodu, dal Verstappen konečně za pravdu komisařům. „Je jasné, že vaší první reakcí je něco jako ‚Proč penalizace? Byl to skvělý manévr‘. Když se ale podíváte na pravidla, nebylo to správné. Nic v ten víkend nebylo jako z učebnice. Jezdci se dostávali mimo trať, aniž by byli penalizováni.

Musíme se ale soustředit na pozitiva. Byl to pěkný závod a každý si užil nadšení až do posledního kola. Je vždycky hezké být na stupních vítězů, ale dojet jako čtvrtý po startu ze šestnáctého místa, to je pořád skvělý výsledek. Nebylo to tak bolestivé, jak si většina lidí myslí,“ dodal Verstappen, který startoval tak vzadu kvůli penalizaci za výměnu komponent pohonné jednotky.

ANKETA: Zasloužil si Max Verstappen trest?

Diskuse k článku

Napsat komentář