Verstappen: Nejsem tu proto, aby mě měl někdo rád

Agresivní styl, až příliš vysoké sebevědomí… tak nějak je vnímán Max Verstappen veřejností. Jak ale sám tvrdí, do F1 nepřišel, aby se stal oblíbencem, ale vítězem.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 17. 10 2019 — Lukáš Štěrovský

„Nechci znít namyšleně nebo neuctivě vůči ostatním, ale jsem velmi odhodlaný pro to, abych vyhrával, a nevzdám se,“ má jasno pilot Red Bullu. „Je to jako s předjížděním: když při se při něm někoho dotknu, tak se to tak stane, nemusí to být vždy nejčistší manévr.

Řeknu to takhle: pokud na konci svojí kariéry budu mít pět titulů, nebudu možná ten nejvíce oblíbený, ale nezáleží mi na tom, protože jde jen o vyhrávání. Možná to zní namyšleně, ale tak to nechci. Udělal bych všechno pro to, abych vyhrál. I pokud budu muset zajít za hranu…“ dodává Verstappen a vzápětí jasně vymezuje hranice čistého a nečistého závodění.

„Nemyslím tím jezdit nečistě, ale… nejsem tu od toho, abych byl oblíbený. Nečistý manévr je ten, když do někoho úmyslně vrazíte. Jako Michael Schumacher, když narazil do Damona Hilla nebo Jacquese Villeneuva, to bylo přes hranu. Ale mít kontakt během tvrdé bitvy, být na hraně, to je v pohodě. Ne si říct, že mě někdo předjíždí, tak do něj zatočím a oba havarujeme. To jsou rozdílné záležitosti.“

Diskuse k článku

Napsat komentář