Verstappen: Jsem pilot F1, nemohu řešit všechna témata světa

Max Verstappen přiznává, že se v souvislosti se zprávami o nevhodném chování fanoušků při Velké ceně Rakouska chce vyhnout politickým tématům.

Štítky: Max Verstappen Zveřejněno 23. 07 2022 — Tomáš Richtr

Stejně jako mnoho jezdců a klíčových osobností F1 Verstappen tehdy odsoudil chování těch, kteří byli za urážky zodpovědní. Když se ho však novináři před Velkou cenou Francie zeptali, zda někdy uvažoval o tom, že by se k problému vyjádřil na sociálních sítích, Nizozemec naznačil, že odpovědnost za diskusi o tomto problému neleží pouze na něm.

“Nemyslím si, že je to nutně jen na mně, kdo se musí ozvat,” řekl Verstappen noivnářům. “To jsem udělal na tiskové konferenci, protože si myslím, že to má mnohem větší váhu než cokoli jiného. Kdybych se měl vyjadřovat opravdu ke všemu na světě, tak bych byl nonstop na sociálních sítích. Je to o vhodném místě i čase.”

Verstappen je unavený z povídání o “politických” záležitostech. Zatímco jiní jezdci na startovním roštu jsou známí tím, že se vyjadřují k širším otázkám – především Lewis Hamilton a Sebastian Vettel – Verstappen se nechce věnovat politice.

“Mám pocit, že už rok mluvíme jen o politických věcech,” řekl pilot Red Bullu. “Nakonec jsem pilot formule 1. A to je všechno. Samozřejmě, že když se mě na něco zeptají, tak se vyjádřím a řeknu, co si o té situaci myslím, ale neměl bych nějakým politickým hnutím.”

Verstappen se domnívá, že v souvislosti s řešením nevhodného chování fanoušků by měla jednat samotná formule 1, a ne samotní jezdci.

“Nakonec jsem pilot v tomto sportu,” pokračoval. “Lidé mohou být mými fanoušky, ale jsou také fanoušky tohoto sportu, a ano, někteří se chovají nevhodně. Sport musí přijmout opatření, ne konkrétní pilot.”