Verstappen: Je skvělé, že jsme mezi mercedesy, reálně můžu dojet pátý

Red Bull už před startem kvalifikace věděl, že kvůli výměně pohonné jednotky čeká oba dva jezdce posun o pět míst na startu. Verstappen skončil čtvrtý a odstartuje tedy devátý, díky charakteru trati v Soči si ale věří na páté místo v cíli. Albon během Q1 boural a bude startovat z konce roštu, ale ani on není pesimistický s výhledem na nedělní závod.

Štítky: Alexander Albon GP Ruska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 28. 09 2019 — Martina Nová

I přes pohledné čtvrté místo v kvalifikaci se na startu GP Ruska ocitne Max Verstappen na roštu až na deváté pozici z důvodu penalizace pěti míst za výměnu motoru. Ani tak ale Nizozemec nevzdává boj předčasně. „Dostat se mezi dva vozy Mercedesu je to nejlepší, co se nám mohlo dnes podařit. Myslím si, že reálně můžu dojet v závodě i pátý. Kvalifikoval jsem se na čtvrtém místě, takže když budeme mít dobré tempo, můžeme se posunout dopředu,“ připustil Verstappen.

Kde naopak ztratil Red Bull na rychlé Ferrari? „Na rovinkách nám chyběla téměř vteřina, s tím nemůžete udělat nic. Mohli jsme něco stáhnout v zatáčkách, ale sekunda? To je opravdu moc,“ řekl nizozemský závodník, který tak potvrdil tvrzení Mercedesu.

Komu se však kvalifikace nepovedla, byl Alexander Albon. Hned v první části totiž ztroskotal na zatáčce číslo 13, která kvůli kluzkému povrchu trati dělá závodníkům během víkendu nemalé obtíže. Albon se roztočil a poslal svůj monopost zadní částí do bariéry s pneumatikami, čímž jeho cesta kvalifikací skončila. Do závodu tak odstartuje z chvostu startovního pole.

„S protivětrem to tam není snadné a zeď je velmi blízko na výjezdu. Snažil jsem se nejít do únikové zóny a tu zatáčku vybrat, ale ztratil jsem kontrolu nad zadní částí vozu,“ vysvětlil svou nehodu. „Začínat vzadu není nikdy dobré, letos jsem to už několikrát zažil. Ale je to dobrá trať, dá se tu předjíždět a bojovat. Není to jako v Singapuru,“ nevidí zcela ztraceně nedělní závod. „Můžeme nyní libovolně zvolit pneumatiky, takže to promyslíme a uvidíme, jak to dopadne,“ řekl mladý závodník, který v uplynulé sezoně vyhrál jeden ze závodů formule 2 na okruhu v ruském Soči.

Diskuse k článku

Napsat komentář