Verstappen je na formuli 1 moc mladý, říká Todt
Prezident FIA Jean Todt připustil, že se pravidla měnila proto, aby do formule 1 už nemohli vstoupit další jezdci stejně mladí jako Max Verstappen.
Prezident FIA Jean Todt připustil, že se pravidla měnila proto, aby do formule 1 už nemohli vstoupit další jezdci stejně mladí jako Max Verstappen.
Holandský závodník, syn bývalého pilota F1, se příští rok postaví na startovní rošt ve věku 17 let.
„Já osobně si myslím, že je moc mladý,“ komentoval Todt v rozhovoru pro RAI.
V budoucnu něco takového možné už nebude a byl to právě Verstappen, kdo přiměl FIA, aby měnila pravidla.
„Světová rada na svém zasedání v Kataru před několika dny změnila podmínky pro zisk Super licence F1,“ připomněl prezident federace.
„Od roku 2016 nezíská Super licenci jezdec, který nebude mít věk na řidičský průkaz pro běžný silniční provoz. Je to logické a korektní.“




Diskuse k článku