Verstappen dostal podle šéfa Red Bullu z auta maximum

Max Verstappen získal v kvalifikaci na okruhu Interlagos druhou pole position v letošní sezoně. Nizozemec si hodně pochvaloval nastavení vozu. S výsledkem svého pilota byl spokojený i šéf Red Bullu Christian Horner.

Štítky: GP Brazílie Red Bull Zveřejněno 16. 11 2019 — Lukáš Podstata

Před rokem o vítězství na okruhu Interlagos připravil mladého pilota Red Bullu Esteban Ocon, který do Verstappena tvrdě narazil v Sennových esíčkách. Letos to vypadá, že Verstappen nechce nic ponechat náhodě a chce dokončit svou loňskou misi.

Útok na vítězství započal opravdu skvostně. V kvalifikaci nenašel přemožitele, ovšem jak Verstappen uvedl, proměnlivá teplota trati sehrála důležitou roli. „Auto bylo opravdu dobré. V průběhu kvalifikace se teplota trati trochu měnila, takže jsme se tomu museli přizpůsobit. Na druhou stranu od Q1 auto doslova létalo a bylo velmi příjemné ho řídit,“ zhodnotil své počínání v kvalifikaci Nizozemec.

S výsledkem svého pilota byl spokojený i šéf Red Bullu Christian Horner. „Myslím, že Max dostal auto do správné formy. Celý náš balíček funguje opravdu dobře, ačkoliv závěr okruhu je pro nás trošku složitější. Bylo těžké najít nějaký čas na zlepšení, ale on to dokázal,“ řekl Horner.

Diskuse k článku

Napsat komentář