Verstappen, Hamilton a Pérez o rostoucí toxicitě sociálních sítí

Max Verstappen a tým Red Bull přestali během víkendu v Mexiku poskytovat rozhovory jedné z velkých televizí. Verstappen vysvětlil proč a Sergio Pérez a Lewis Hamilton přiblížili problémy, které představuje současné chování na sociálních sítích.

Štítky: fanoušci Zveřejněno 3. 11 2022 — GPF1.cz

“S tímto víkendem [v Mexiku] to nemá nic společného,” odpověděl Verstappen na dotaz po důvodech svého rozhodnutí neposkytovat rozhovory Sky Sports. “Ale tento rok to byla konstantní… něco jako kopání, neúcta, zejména od jedné konkrétní osoby. A v jednu chvíli je toho dost, víte? Já se s tím nesmířím. Nemůžeš žít v minulosti, musíš jít prostě dál. V současné době jsou sociální média velmi toxickým místem. A když se takhle neustále chováte, v přímém přenosu, tak to jenom zhoršujete, místo abyste se snažili, aby to ve světě bylo lepší. Pořád se chováš… Pořád mě nerespektuješ a v jednu chvíli už to netoleruji, takže proto jsem se rozhodl přestat odpovídat.”

Max Verstappen také odpověděl na dotaz, jak si vysvětluje, že ‘toxicita’ sociálních sítí je čím dál silnější.

“Myslím, že je to tím, že je tento sport populárnější, takže se na něj dívá více lidí, a proto i více lidí píše. Myslím, že je to prostě tak. Není skvělé, že se jim dovoluje psát takové věci, takže doufám, že vymyslíme nějaký algoritmus, který zabrání lidem, aby se stali pouhými bojovníky s klávesnicí, protože takoví lidé… nikdy za vámi nepřijdou a neřeknou vám takové věci do očí, protože sedí doma u stolu nebo u čehokoli jiného, jsou naštvaní, frustrovaní a mohou si psát, co chtějí, protože vám to platforma umožňuje. Ano, to může být pro některé lidi opravdu škodlivé a zraňující a tak by to nemělo být.”

Lewis Hamilton doplnil:

“Myslím, že sociální média jsou s přibývajícími lety stále toxičtější. Myslím, že bychom se jich nakonec měli zbavit. Tolik lidí… duševní zdraví je teď tak prominentní věc. Znám tolik lidí, kteří čtou komentáře a věci, které lidé říkají, a je to zraňující. Já ty věci naštěstí nečtu, ale mediální platformy by rozhodně měly dělat víc pro ochranu lidí, zejména malých dětí a žen. Ale v současné době to nedělají, takže se obávám, že to bude pokračovat.”

Svůj názor přidal i Sergio Pérez:

“Je to ostuda, jak se tito lidé cítí, protože my jsme jen veřejná osoba a oni mají pocit, že nás mohou urážet, urážet naši rodinu a jen sedí za stolem, nechápou, že jsme také lidské bytosti. A myslím, že tohle musí přestat. A samozřejmě jako sport musíme být také zodpovědní za to, co zveřejňujeme, sami. Všichni máme spoustu lidí, kteří nás sledují, takže je velmi důležité, abychom se snažili dostat sport na správnou cestu, protože formule 1, to je skvělý sport a má velké hodnoty, ale musí v tomto ohledu udělat víc. A prostě obecně, svět sociálních médií začíná být příliš toxický.”