Verstappen: Ferrari dostalo to, co mělo, když přestalo podvádět

Piloti Red Bullu mají za sebou po delší odmlce povedený závod. Max Verstappen dokázal obsadit třetí příčku a Alexander Albon po kolizi v první zatáčce skončil na pátém místě.

Štítky: GP USA Red Bull Zveřejněno 4. 11 2019 — Lukáš Podstata

Red Bull se od letní přestávky trápil, ale nyní to vypadá, že našel svoji dřívější rychlost. Max Verstappen byl jediným pilotem ve startovním poli, který dokázal s mercedesy držet krok. Není proto žádný překvapením, že Nizozemec byl po závodě spokojený. „Pro nás to byl dobrý závod. Byli jsme jediní, kteří dokázali bojovat s Mercedesem. Mě osobně ale překvapilo, že jsme po závodě zjistili, že mám v díru v podlaze, kterou nikdo nedokáže vysvětlit, protože jsem s nikým nekolidoval.“

Verstappen také pronesl štiplavou připomínku na špatné tempo Ferrari na okruhu v Austinu. „Dostali to, co měli, když přestali podvádět,“ naráží na nařčení, že italský tým údajně používá nepovolené metody týkající se průtoku paliva.

Toto prohlášení ale rozčílilo Charlese Leclerca, který poslal Verstappenovi jasný vzkaz: „Myslím, že to je vtipné, abych byl upřímný. Není v našem týmu, takže nemá ani potuchy, jaké jsme měli problémy. Nevím, proč o tom mluví, když o nás nic neví,“ řekl Leclerc.

Týmový kolega Verstappena Alexander Albon startoval do závodu ze šesté pozice a vypadalo to, že bude bojovat společně se svým týmovým kolegou o stupně vítězů. Ovšem první zatáčka a kontakt s Carlosem Sainzem zapříčinily, že se Thajec musel probít skrz celé startovní pole. Tento počin se mu povedl a cíl protnul na výborném pátém místě.

Samotný Albon přiznal, že kontakt v první zatáčce ho částečně stál závod. „Mám trochu smíšené pocity. Když jsem projížděl první zatáčkou, neměl jsem už kam uhnout a dostal jsme se do sendviče. Nechci vinit nikoho, protože když se potkají tři vozy, je to vždy obtížné. Nakonec jsem měl ale dobré tempo a myslím, že jsme odvedli dobrou práci, abychom se dostali tam, kde jsme nakonec skončili,“ říká Albon.

Diskuse k článku

Napsat komentář